Švietimo viceministru paskirtas I. Gaižiūnas

  • Teksto dydis:

Laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas einanti Monika Navickienė paskyrė naują švietimo viceministrą – Igną Gaižiūną.

Jis bus atsakingas už bendrojo (įtraukiojo) ugdymo klausimus.

Naujasis viceministras pareigas pradės eiti, kai bus gautos tarnybų išvados, pirmadienį pranešė ministerija.

Iki šiol I. Gaižiūnas dirbo bendrojo ugdymo srityje ir kuravo įtraukųjį bei pilietinį ugdymą, koordinavo ugdymo valstybine kalba plėtrą Švietimo ministerijai pavaldžiose mokyklose Pietryčių Lietuvoje.

Ministerijoje jis dirba nuo 2021 metų. Prieš tai I. Gaižiūnas ėjo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studijų vadovo pareigas. Jis taip pat dirbo fizikos mokytoju, dalyvavo atnaujinant vidurinio ugdymo fizikos programą, buvo studijų kokybės užtikrinimo ekspertas Studijų kokybės vertinimo centre, tarptautinėse organizacijose. Vilniaus universitete jis yra apgynęs teorinės fizikos ir astrofizikos magistro laipsnį, baigęs profesinės pedagogikos studijas.

I. Gaižiūno pareigas – dalį bendrojo ugdymo darbų – perims nauja patarėja Rasa Kulvietienė.

„Visa ministerijos komanda dirba susitelkusi, kad kiek galima sklandžiau vyktų visi suplanuoti procesai. Sutarėme suremti pečius šiuo intensyviu laikotarpiu ir tęsti svarbius bendrojo ugdymo srities darbus, ypač prieš artėjančią brandos egzaminų sesiją“, – pranešime teigė M. Navickienė.

Anot jos, ateityje, jei reikės, komandą papildys ir nauji patarėjai.

Toliau darbus tęsia viceministrai Justas Nugaras, atsakingas už studijas ir mokslą, Agnė Kudarauskienė, kuruojanti profesinio mokymo sritį, ir Aistė Zedelytė-Kaminskė, atsakinga už sporto politiką, taip pat patarėjas sporto klausimais Justinas Kinderis. Dirba ir ministerijos kancleris Julius Lukošius, šalia kitų funkcijų jis kuruos mokyklų tinklo stiprinimo klausimus, pranešė ministerija.

Sutarėme suremti pečius šiuo intensyviu laikotarpiu ir tęsti svarbius bendrojo ugdymo srities darbus, ypač prieš artėjančią brandos egzaminų sesiją.

Anksčiau už bendrąjį ugdymą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje buvo atsakingas viceministras Ramūnas Skaudžius, balandžio 9 dieną drauge su švietimo ministru Gintautu Jakštu pasitraukęs iš pareigų.

R. Skaudžius ir G. Jakštas atsistatydino išsiskyrus jų ir premjerės komandos pozicijoms, kaip spręsti per vienuoliktokų tarpinius patikrinimus kilusius nesklandumus.

Prezidentas Gitanas Nausėda buvo išsakęs lūkestį, kad premjerė Ingrida Šimonytė kandidatūrą į švietimo ministrus pateiks iki savo atostogų, tačiau taip neįvyko. Nuo pirmadienio Vyriausybės vadovė išėjo kasmetinių atostogų, kad galėtų dalyvauti prezidento rinkimų kampanijoje.

I. Šimonytė su pertraukomis atostogaus iki gegužės 10 dienos. Pagal dekretą, numatyta, kad ji į darbą grįš penktadieniais, balandžio 26 ir gegužės 3 dienomis.

G. Nausėda pridūrė besitikintis, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovybė bus suformuota artimiausiu metu.

Laikinai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovauja socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

dušanski pasekėjai

dušanski pasekėjai portretas
Giminaitis?

ĮDOMU BŪTŲ SUŽINOTI...

ĮDOMU BŪTŲ SUŽINOTI... portretas
Iš kokios skylės Šimonytė traukia visokius nedadirbtus piemenys, bukapročius? Jam dar pienas nuo lūpų nenudžiuvo.

zilvinas

zilvinas portretas
greit vaikai vadovaus vaikams snarglys kuriam pienas nuo lupu nenudziuves dar debilu vyriausybe
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių