Jonavos merui – rimti teisėsaugos įtarimai

Ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl galimai neteisėtai pasisavintų tarybos nario veiklai skirtų lėšų pareikšti Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui, praneša prokuratūra.

Tyrimo, kurį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūra, duomenimis, M. Sinkevičius, kaip tuometinis Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, turėjo teisę gauti išmokas už išlaidas, patirtas vykdant tarybos nario funkcijas, kanceliarinėms priemonėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto paslaugas, biuro patalpų nuomą.

Atliekant tyrimą buvo gauti duomenys apie tai, kad 2019–2023 m. laikotarpiu už kanceliarines lėšas M. Sinkevičius galimai įsigydavo asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei apmokėdavo sutuoktinės naudojamo mobilaus ryšio telefono išlaidas. Taip pat gauta duomenų, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo pateikiami galimai suklastoti išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai.

Skaičiuojama, kad M. Sinkevičiui neteisėtai buvo išmokėta daugiau kaip 1,5 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų.

Politikui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimo.

M. Sinkevičius yra trečias asmuo, kuriam pareikšti įtarimai dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų. Šių metų spalį prokuratūra pranešė, kad pareikšti įtarimai buvusiam sostinės tarybos nariui Sergejui Dmitrijevui bei jo sutuoktinei.

Savivaldos rinkimų metu kilus visuomenės pasipiktinimui dėl įvairiose savivaldybėse tarybų narių veiklai skiriamų lėšų naudojimo skaidrumo, buvo pradėti ir šiuo metu STT pareigūnų atliekami iš viso 16 ikiteisminių tyrimų.

Šiuo metu duomenys renkami apie Šiaulių miesto, Mažeikių rajono, Neringos miesto, Šilutės rajono, Pagėgių rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Ignalinos rajono, Vilniaus miesto, Lazdijų rajono, Alytaus rajono, Marijampolės, Ukmergės rajono, Kretingos rajono ir Pasvalio rajono tarybų nariams išmokėtas lėšas, šių išmokų pagrįstumą, analizuojami nurodytų savivaldybių tarybų narių pateikti finansiniai dokumentai, apklausiami proceso dalyviai, atliekami kiti veiksmai.

ELTA primena, kad klausimų dėl galimo piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis Jonavos meras sulaukė visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus savivaldos tarybos narių lėšų tyrimą. Gavus išlaidų ataskaitas, suabejota M. Sinkevičiaus įsigytais dviem televizoriais. Kelti klausimai ir dėl keturių telefono sąskaitų, šešių banko kortelių, kuriomis apmokėtos sąskaitos už kurą, intensyvių kelionių karantino metu.

M. Sinkevičius savo „Facebook“ paskyroje sureagavo į abejones ir pasiaiškino dėl poros televizorių. Pasak mero, dokumentuose įsivėlė „techninė klaida“, todėl kanceliarinėmis išmokomis buvo apmokėtos tik poros mėnesių sąskaitos. LSA prezidentas pažadėjo šias spragas ištaisyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

teisėsaugos tradicija

teisėsaugos tradicija portretas
Čekistų ministrų neįtarta teisėsauga, tik geriausi merai prieš rinkimus visada tampa įtariamaisiais

Putinas-Fašistas

Putinas-Fašistas portretas
nei koncervų nei komunistų gerbėjas-bet čia cirkas-vagima milijonai,,,Ignitis,,SST nenorit pasidomėti,arba ESO-šiaip,pist šovė į galvą kad mažai milijonų-keliam kaina. Arba Kreivio vingrybėmis-čia gi dešimtys milijonų sukasi

AAAAA \\\\\.../////

AAAAA  \\\\\...///// portretas
komunistas,tolygus Lietuvos duobkasiams.___Keista jog jį "tarkuoja",gal norėjo išstoti.
VISI KOMENTARAI 65

Galerijos

Daugiau straipsnių