Ukrainos premjeras dėkoja dėl iniciatyvos blokuoti rusiškų maisto produktų patekimą į ES

Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis dėkoja Lietuvai dėl jos iniciatyvos blokuoti rusiškų maisto produktų patekimą į Europos Sąjungos (ES) teritoriją. Jis pažymėjo tokios pozicijos svarbą, taip pat akcentavo, kad skatinant ryšius tarp Ukrainos ir Baltijos šalių svarus yra ir „Rail Baltica“ projektas.

„Ukraina dėkinga Lietuvai dėl pozicijos blokuojant agro produkciją iš Rusijos ir Baltarusijos. Lietuva inicijuoja šiuos klausimus Europos institucijose“, – penktadienį po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte kalbėjo D. Šmyhalis.

„Rail Balticos“ iniciatyva taip pat svarbi, kalbame ne tik apie sujungimą Baltijos valstybių su Vakarų Europa, bet ir geresnę prieigą Ukrainai prie Baltijos uostų, tai yra ryšys tarp Baltijos uostų ir Juodosios jūros“, – sakė jis.

D. Šmyhalis taip pat ragino įvesti oro tranzito draudimą į Rusiją ir Baltarusiją tam, kad būtų apribotas agresoriaus ekonominis potencialas.

„Sankcijos ir konfiskacija, esu dėkingas už lyderystę Lietuvai ir šioje srityje. (...) Norėtume taip pat naujų sankcijų, oro tranzito draudimo į Rusijos Federaciją ir Baltarusiją tam, kad apriboti agresoriaus ekonominį potencialą ir sustiprinti spaudimą“, – teigė Ukrainos premjeras.

ELTA primena, kad Europos Komisija (EK) siūlo taikyti didesnius muitus rusiškų grūdų importui. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda ragina nesustoti ir įvesti tarifus taip pat kitiems žemės ūkio produktams iš minėtų šalių.

Sankcijos ir konfiskacija, esu dėkingas už lyderystę Lietuvai ir šioje srityje.

 

EK nori taikyti didesnius muitus rusiškų grūdų importui. Institucija parengė atitinkamą pasiūlymą, ketvirtadienio vakarą po ES šalių lyderių pokalbių Briuselyje sakė Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Be to, anot U. von der Leyen, bus siekiama, kad kad Ukrainoje pavogti grūdai nebūtų padavinėjami ES. Rusiški grūdai neturi destabilizuoti ES rinkos, o Rusija neturi gauti naudos iš šių prekių eksporto, pažymėjo pirmininkė.

ES siekia, kad Rusija būtų „priversta atsisakyti“ pajamų, kurias ji naudoja finansuoti savo karą Ukrainoje, tuo tikslu nustatydama „pernelyg didelius tarifus“ grūdams ir kitoms į šalių bloką įvežamoms prekėms, penktadienį pranešė prekybos komisaras.

Šios papildomos sankcijos, kurias sveikina Kyjivas, negalios per Europą į kitas rinkas keliaujantiems rusiškiems grūdams, kad nebūtų sutrikdytas maisto prekių tiekimas į kitus regionus, paaiškino komisaras Valdis Dombrovskis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neptunas

Neptunas portretas
Lai pirma atsisako xoxolu prekių už eu kainas, pasistatė gamykla Klaipėdoje ir pardavinėja prekes žlugdo Lietuvos gamintojus. Šinonkei poxu'i užnieka nemoka viskas už konceliarija eina.

N

N portretas
Tai nors šimonis nulekęs pasiglebėsciavo,pasiskeryciojo ir pazadejo.

Pagieža

Pagieža portretas
Pamanyk, blokuos patekimą į es, Rusija nenukentės, o anaiptol. Nepadeda net sankcijos, Rusija nuo to tik stiprėja. Pirmame foto šimonkė net pakibusi ant kaklo, fui kaip šlykštu.
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių