URM: Lietuvos piliečiams užsienyje bus lengviau gauti elektronines paslaugas, dokumentus

  • Teksto dydis:

Užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams bus paprasčiau užsisakyti elektronines paslaugas bei dokumentus, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Anot jos, užsienyje gyvenantys lietuviai galės lengviau paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą gimus ar išvykus iš šalies, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą.

Taip pat užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti teistumo (neteistumo) pažymas, sudaryti ir registruoti įgaliojimus, naudotis nekilnojamojo turto registro išrašo išdavimo paslauga.

Ministerijos teigimu, tam reiks turėti Asmens tapatybės kortelę, išduotą po 2021-ųjų rugpjūčio 12 dienos, o mobiliuose įrenginiuose – NFC (angl. Near field communication) technologiją bei į mobilųjį įrenginį įdiegti programėlę „mCard LTU“.

„Naujos išorės vartotojo elektroninės atpažinties paslaugos dėka per mobilų įrenginį jungiantis prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ (www.epaslaugos.lt) bus patvirtinama asmens tapatybė bei suteikiama galimybė užsisakyti minėtas paslaugas ir dokumentus“, – nurodoma pranešime.

Anot jo, norint prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ nebebūtina turėti stacionarų ar nešiojamą kompiuterį.

„Nauja paslauga palengvins ir supaprastins asmens tapatybės kortelės, kaip elektroninės atpažinties priemonės, naudojimą, o tuo pačiu Lietuvos piliečiai turės galimybę gauti eilę paslaugų nevykdami į Lietuvą ar Lietuvos konsulinę įstaigą“, – tvirtina URM.NAUJAUSI KOMENTARAI

ai

ai portretas
eilinis lansbirkio pabezejimas i vandeni...

Paziuresim!

Paziuresim! portretas
Kolkas,net i beda patekusiu atsikratote.

skiep

skiep portretas
pagaliau parupo Lietuvos pilieciai,nustebino,pagarba.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių