- Giedrius Gaidamavičius, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl buvusios ministrės Monikos Navickienės vyro įmonės turto kilmės, Seimo bei valdančiųjų konservatorių frakcijos vicepirmininkas Jurgis Razma ragina atskirti politikės veiklą ir jos sutuoktinio verslą.
„Man atrodo, reikia atskirti M. Navicko verslo peripetijas, kaip privataus asmens, ir Monikos Navickienės kažkokius veiksmus“, – trečiadienį Žinių radijui sakė J. Razma.
„Dėl jos yra tik tas vienintelis kaltinimas, kurį ji pripažino kaip klaidą, kad nedeklaravo tos nemokamos kelionės į Dubajų. Kol kas aš nepastebėjau, kad būtų naujų faktų apie kažkokį jos veikimą ar neveikimą, sąsajose su vyro ar giminaičių verslu“, – pridūrė jis.
„Negi ministrė turi atsakyti už kiekvieną vyro verslo veiksmą?“ – kalbėjo Seimo narys.
J. Razma sutiko, kad dėl M. Navickienės ir jos šeimos ryšių kilęs skandalas artėjant rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams yra problema. Tačiau parlamentaras teigė, kad politikės sprendimas atsistatydinti iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų yra „pakankamas veiksmas“.
„Vis tik nebuvo nė menkiausios užuominos, kad ji ką nors kaip politikė netinkamai darė sąsajose su vyro giminaičių verslu. Jeigu tai būtų, čia būtų, žinoma, rimtesnė situacija – jeigu, tarkime, kokie viešieji pirkimai būtų jos atsakomybės srityse palankūs toms verslo įmonėms“, – teigė J. Razma.
„Ministrės priimtas sprendimas atsistatydinti iš ministrės pareigų yra ta sau priskirta bausmė, kuri yra pakankamai ryški“, – pridūrė jis.
Dėl jos yra tik tas vienintelis kaltinimas, kurį ji pripažino kaip klaidą, kad nedeklaravo tos nemokamos kelionės į Dubajų.
FNTT pirmadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl buvusios ministrės M. Navickienės vyro Mindaugo Navicko įmonės „Litlab“ turto kilmės bei teisėtumo, finansuojant šalia Vilniaus oro uosto esančio jos valdomo biurų pastato „ROD5“ statybas.
Tyrimas vyksta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą. Šiuo metu įtarimai niekam nepareikšti.
Pasak tarnybos, ikiteisminį tyrimą nuspręsta pradėti išnagrinėjus birželio pabaigoje gautą Seimo opozicinių partijų seniūnų kreipimąsi.
Tuo metu pati M. Navickienė iš ministrės pareigų atsistatydino birželį paaiškėjus, kad su teisėsaugos ir priežiūros institucijų akiratyje atsidūrusios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei teistu jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu pernai privačiu lėktuvu skrido į Dubajų atostogauti.
Vėliau M. Navickienė pranešė, išsiaiškinusi, jog Navickai už šią kelionę nemokėjo, deklaravusi ją kaip dovaną ir sumokėjusi mokesčius.
Seimo opozicinių frakcijų seniūnai į generalinę prokuratūrą kreipėsi po to, kai birželio 20 dieną portalas „Delfi“ paskelbė, kad M. Navicko įmonė „Litlab“ kartu su nekilnojamo turto (NT) vystytoja „Eika“ šalia Vilniaus oro uosto 0,55 hektaro teritorijoje baigia statyti verslo centrą „ROD5“.
Įmonę „Litlab“ šiemet nesėkmingai bandė įsigyti I. Trinkūnaitė. Šios įmonės akcininke anksčiau yra buvusi ir M. Navickienė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
V. Čmilytė-Nielsen: priimti draudimo sutarčių apmokestinimą šansų nėra2
Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Seime nėra šansų priimti Finansų ministerijos siūlymą įvesti dalies draudimo sutarčių mokestį. ...
-
Ministrų kabinetas tvirtins kariuomenės personalo planą iki 2030 metų
Vyriausybė trečiadienį tvirtins kariuomenės personalo planą 2024–2030 metams. ...
-
Prezidentūroje vyks šeštasis Regionų forumas1
Prezidentūroje trečiadienį rengiamas šeštasis Regionų forumas, skirtas svarbiausiems regioninės politikos klausimams aptarti. ...
-
KAM pristatys tolesnius žingsnius steigiant karo komendantūras6
Pasibaigus registracijai į karo komendantūros taikos metu, Krašto apsaugos ministerija (KAM) trečiadienį pristatys tolesnius žingsnius, kurie laukia į komendantūras užsiregistravusių žmonių. ...
-
Vyriausybei teikiama sutartis dėl vokiečių karių, civilių ir jų šeimų teisių Lietuvoje1
Ministrų kabinetui trečiadienį teikiama sutartis dėl Lietuvoje dislokuojamų vokiečių karių, civilių ir jų šeimų teisių Lietuvoje. ...
-
Atsakė dėl D. Arlausko bendradarbiavimo su SSRS tarnybomis: tikrina tik slaptuosius bendradarbius4
Kilus klausimų, kodėl su Taikos koalicija kandidatuojančio Danuko Arlausko anketoje nenurodytas ryšys su SSRS tarnybomis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC) sako tikrinantis tik slaptuosius šių struktūrų bendrada...
-
Lietuvos europarlamentarai iš A. Kubiliaus tikisi tvirtos ES gynybos politikos8
Lietuvoje išrinkti europarlamentarai pabrėžia, kad naujai įsteigtą gynybos ir kosmoso eurokomisaro portfelį gavęs Andrius Kubilius turės dėti pagrindus Europos Sąjungos (ES) gynybos politikai, tačiau tiki politiko kompetencija tai įgyvendinan...
-
L. Kasčiūnas atkirto R. Žemaitaičiui: tokie pasisakymai naudingi Rusijos propagandai42
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio pareiškimus apie ginklų trūkumą Lietuvos kariuomenėje vadina nevykusiais bandymais diskredituoti šalies kra&s...
-
A. Kubilius akcentuoja ES investicijas į gynybą: reikia kapitalinio remonto12
Gynybos eurokomisaro portfelį gavęs Andrius Kubilius sako, kad Europos Sąjunga (ES) turi greičiau ir aktyviau plėtoti gynybos pramonę, tam skirdama reikšmingų finansinių įsipareigojimų. ...
-
Tarp L. Kasčiūno ir D. Gaižausko – aršus ginčas: minėjo „makles“, machinacijas, šovusias torpedas45
Seime antradienį parlamentaras „valstietis“ Dainius Gaižauskas bei krašto apsaugos ministras konservatorius Laurynas Kasčiūnas susikirto dėl skaidrumo kariuomenėje. ...