V. Blinkevičiūtė dėl pilietybės ragina atvėsti

Nepavykus referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad dabar reikia atvėsti, bet klausimą spręsti turės kitos kadencijos Seimas, politikė siūlo peržiūrėti referendumo reikalavimus.

„Aš sakau, atvėskime, ant karštųjų nieko nedarykime. Tačiau net neabejoju, kad naujos kadencijos Seimas turi tą klausimą išspręsti“, – Žinių radijui penktadienio rytą sakė V. Blinkevičiūtė.

„Ir pasitelkus ekspertus politikai turi apsvarstyti, ką geriausia galima padaryti, kad tą klausimą išspręstume ar referendumo keliu, ar peržiūrėti referendumo teisėtumo reikalavimus, ar kitus konstitucinius teisės aktus ginčijant tai galima pasiekti“, – kalbėjo LSDP lyderė, pažymėjusi, kad svarbu lietuviams suteikti galimybę turėti dvigubą pilietybę.

Su prezidento rinkimais praėjusį sekmadienį vyko ir referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo, tačiau jis buvo nesėkmingas.

Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, referendume dalyvavo 1 mln. 413 tūkst. 288 arba beveik 59 proc. rinkėjų. Iš jų pilietybės pokyčiams pritarė 1 mln. 26 tūkst. 408 arba 74,13 proc. balsavusiųjų, tačiau to nepakako –  pritrūko apie 166 tūkst. pritariančiųjų balsų.

Kad Konstitucijos pataisa dėl pilietybės būtų priimta, už ją privalėjo balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių asmenų. Rinkėjų sąraše šiemet iš viso buvo 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai, todėl privalu buvo surinkti 1 mln. 192 tūkst. 617 rinkėjų balsų.

Referendumui nepavykus, įvairių Seimo frakcijų atstovai, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke pasiūlė skelbti moratoriumą – laikinai stabdyti Lietuvos pilietybės atėmimą iš asmenų, įgijusių kitos valstybės pilietybę.

Jų teigimu, šis moratoriumas galėtų trukti, kol bus rasta išeitis, kaip spręsti dvigubos pilietybės išplėtimo klausimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurga

Jurga portretas
aš vieno nesuprantu: kodėl ne Lietuvoje gyvenantys lietuviai turėtų teisę man rinkti valdžią ant galvos? aš gal nenoriu Blinkevičiūtės, o jie nubalsuos už šią pensininkų motiną? ir ką man daryti? bėgti iš Lietuvos? Nori būti Lietuvos pilietis - gyvenk Lietuvoje.

Prasideda

Prasideda portretas
stora boba įsitikinusi,kad bus jos dauguma ir tvarkys referendumo įstatymą
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių