V. Čmilytė-Nielsen iš naujojo prezidento tikisi telkimo ir stabilios užsienio politikos

Išankstiniame balsavime balsavusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad iš išrinktojo prezidento tikisi telkimo ir krypties užsienio politikoje išlaikymo.

„(Balsavau – BNS) už tą patį kandidatą ar kandidatę, už kurį balsavau ir pirmame ture. Nekeičiau balsavimo“, – Lukiškių aikštėje žurnalistams ketvirtadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė neatskleidė, už ką balsavo, tačiau teigė, kad iš išrinktojo prezidento ji tikisi telkimo.

„Prezidento institucija suteikia išskirtines galimybes telkti. Nemanau, kad tas telkimo resursas buvo pilnai išnaudotas, manyčiau, kad dabartiniu laikotarpiu tai bene svarbiausias dalykas“, – teigė Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad svarbu, kad išrinktasis prezidentas toliau aktyviai palaikytų Ukrainą.

„Svarbus ir krypties užsienio politikoje išlaikymas, stiprinimas. Yra daug svarbių reikalavimų prezidento institucijai“, – sakė parlamento vadovė.

Antrajame ture varžosi perrinkimo siekiantis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Išankstinis balsavimas prasidėjo antradienį, per dvi jo dienas, naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, savo valią pareiškė per 104 tūkst. arba 4,46 proc. rinkėjų.

Pirmajame rinkimų ture G. Nausėda gavo 632 tūkst. arba beveik 44 proc. balsų, I. Šimonytė sulaukė 288 tūkst. arba 20 proc. rinkėjų palaikymo.

Prezidento antrasis rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną, sekmadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių