V. Landsbergis ragina Europos Sąjungą sparčiau investuoti į gynybą, karinę pramonę

Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis ragina Europos Sąjungą (ES) sparčiau investuoti į gynybą, karinę pramonę.

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse jis teigė, kad politikai – tiek Briuselyje, tiek Lietuvoje – daug laiko praranda tuščiai ginčydamiesi.

„Čia yra detalės ar pirkti tanką, ar pirkti patranką, bet svarbiausia, kad reikia tą turėti – pirkti arba gamintis. Ir tą reikėjo nuo seno planuoti“, – ketvirtadienį interviu LRT laidai „Dienos tema“ sakė buvęs šalies vadovas. – Europa pati neturi ginklavimosi pramonės. Sunaikino savo pramonę, patikėjo kvailomis kalbomis, kad „niekas negresia, niekas mūsų nepuola ir nepuls.“

Lietuvai metų pradžioje nusprendus įsigyti vokiškų tankų, dalis karo stebėtojų ir analitikų suabejojo tokio sprendimo tinkamumu. Anot jų, reaguodama į Ukrainos karo pamokas, šalis turėjo šias lėšas investuoti į oro gynybos pajėgumus. Tuo metu įsigijimo šalininkai sako, kad gynybos pagrindą sudaro manevrinė karinė technika.

V. Landsbergio teigimu, Europa, nepaisant beveik dviejų karo Ukrainoje metų, dar „nesuprato, kad ji yra užpulta“.

„Ji dar ginčijasi: „Ne, ne, mes nekariaujame. Ten ukrainiečiai, ten kažkur toli, ten laukymėje, ten už jūrų marių.“ Dar nesupranta, kad jie yra kare. Kad yra užpulti, kad jiems neleis gyventi ramiai, patogiai, šildytis prieš saulutę gerai pavalgius. Dar nesupranta. Tai praras dar daugiau laiko“, – kalbėjo profesorius.

„Ir mes Lietuvoje taip pat turbūt prarandame daug laiko besiginčydami nežinia dėl ko. Mes turime apsispręsti, ar esame kare, ar ne. Taip pat kaip Europa“, – pridūrė jis.

Reaguodamas į JAV prezidento posto siekiančio Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pareiškimus apie NATO, V. Landsbergis ragino daugiau savo saugumu rūpintis patiems.

„Oi, pasakė Trumpas. Nu ir kas. O ką tu pasakei? „Aš supykau.“ Tai tu mažas vaikas. Tu tiktai supykai, o ar gali atsakyti į paprastą klausimą, ar tu pasiruošęs gintis? Ar tu, Europa, esi pasiruošusi gintis, jeigu Amerika tavęs negins? Štai kur klausimas. Jeigu tu nepasiruošusi, tai ko tu pyksti?“ – teigė buvęs šalies vadovas.

„Europa labai protingai būtų padariusi, jeigu, reaguodama į tokius pasakymus, pasakytų: „O mes patys apsiginsime ir tu, Trumpai, gali sėdėti savo kampe.“ Bet Europa nedrįsta to pasakyti, nes žino, kad ji visą laiką pasikliovė, kad Ameriką ją gins, o į Ameriką galima spjaudyti ir vis tiek viskas bus gerai“, – pridūrė jis.

Į Baltuosius rūmus sugrįžti siekiantis respublikonas praėjusį savaitgalį pareiškė, kad skatins Rusiją pulti NATO nares, nevykdančias savo finansinių įsipareigojimų.

D. Trumpo komentarus pasmerkė ir ES pareigūnai, ir JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), pavadinęs juos pasibaisėtinais ir pavojingais.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Vieną šneka

Vieną šneka portretas
Kitą daro. Anūkas tapo milijonieriumi is mūsų pinigų

Būk

Būk  portretas
tu protingiausias, bet mokslo įrodyta,kad tokių metų yra demencija ,jam reikėtų tai suprasti ir mažiau žmones erzinti

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Kovo 13 d sueina 75m kaip įkurta KGB tarnyba.
VISI KOMENTARAI 79

Galerijos

Daugiau straipsnių