Vilniuje V. Zelenskis kreipėsi į Lietuvos žmones: Ukraina apgins ir savo, ir jūsų laisvę

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį padėkojo Lietuvai už „labai drąsią“ poziciją dėl Kyjivo pakvietimo į NATO, pareiškęs, jog šios šalys jau yra sąjungininkės.

Vos pradėjęs kalbą Ukrainos lyderis pareiškė: „Aš – namie“.

„Dėkui jums už jūsų pagalbą mūsų gynybai ir už jūsų labai aiškią ir labai sąžiningą ir labai drąsią poziciją, kad Ukraina būtų pakviesta į NATO“, – lietuviams Vilniaus Lukiškių aikštėje sakė V. Zelenskis.

„Čia, Vilniuje, matome Europos progresą, čia žmonės žino, kas yra saugumas ir kaip jį pasiekti, ir žino, kad saugumas tai – kartu su Ukraina“, – kalbėjo jis.

„Ukrainos vėliavos Lietuvos gatvėse vienareikšmiškai įrodo, kad mes jau esame sąjungininkai ir Ukraina apgins ir savo, ir jūsų laisvę“, – pridūrė jis.

P. Paleckio/BNS nuotr.

V. Zelenskis dalyvavo renginyje, kur skambant Ukrainos himnui Lukiškių aikštėje buvo iškelta bėgikų iš mūšio lauko Ukrainoje atgabenta sušaudyta vėliava.

LNK reportažas:

„Ši mūsų vėliava reiškia, kad niekada nebebus trėmimų iš Baltijos šalių į Sibirą, Lenkijos padalinimų, Vengrijos pažeminimo, niekas nematys tankų Prahoje, nebus jokio žiemos karo Suomijoj. Daugiau nebebus jokios okupacijos Europoje“, – kalbėjo Ukrainos lyderis.

Lietuva visada priklausys tik jums.

„Ir Ukrainos vėliava, nors suvarpyta kulkų, bet gyva ir laisva, ji reiškia, kad kiekvienos Europos šalies vėliava bus laisva“, – kalbėjo jis.

„Ši vėliava iš Bachmuto reiškia, kad lietuviams niekada neteks kovoti su rusų kariais, nei prie Vilniaus televizijos bokšto, nei kitoje jūsų sostinės ar šalies vietoje. Lietuva visada priklausys tik jums“, – pridūrė V. Zelenskis.

„Ir būtent Bachmuto griuvėsiuose lieka Rusijos grobikiškos ambicijos ir ne Ukraina, ne kas kitas, o būtent Rusija ir jos užpuolikai bus sunaikinti“, – tvirtino prezidentas.

P. Paleckio/BNS nuotr.

Jis kalbėjo į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje atvykęs tikėdamas „partneriais ir stipria NATO“ – tokiu Aljansu, kuris „neabejoja, nepraranda laiko ir nesidairo į agresorius“.

„Norėčiau, kad tas tikėjimas taptų įsitikinimu dėl sprendimų, kurių mes visi nusipelnę, kurių kiekvienas laukia.  Ar tai per didelis noras? NATO suteiks Ukrainai saugumą o Ukraina padarys NATO stipresnę“, – sakė V. Zelenskis.

Prieš vizitą į Kyjivą jis kritikavo Aljanso neryžtingumą dėl to, kad jis nesuteikia aiškaus signalo Ukrainai dėl būsimos narystės.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį pranešė, jog kvietimas Ukrainai stoti į NATO bus įteiktas, kai Aljanso šalys sutars dėl to sąlygų. Tokiai formuluotei pritarė visos bloko valstybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
> Gražiai lietuviškai rašote , neabejotinai lovio patriotas :)

Anonimas

Anonimas portretas
ATSLINKO IR CIA SITOS RUSFASHISTINES ATMATOS,KISA VISUR SAVO SMIRDANTI SHUDINA SNUKI,FU SKELTANAGIAI

Kęstas

Kęstas portretas
Akivaizdu, kad Lietuvos politikai pralaimi kovą už Zelenskio pakvietimą į NATO ir už Trečiojo pasaulinio karo pradžią. Oi, truputėlį neišėjo. Kadangi Lietuvos politikai šiame Seime nieko kito nedarė, tik taip sunkiai kovojo už Zelenskį ir pralaimėjo, kyla klausimas, ką rinksime į sekantį Seimą, kas bus sekantis mūsų Prezidentas. Apgailėtini, pavojingos kovos išsekinti, nieko kito nemokantys, šiandieniniai aiškiai netinka. (Apie mokslą-studijas-ekonomiką)
VISI KOMENTARAI 97

Galerijos

Daugiau straipsnių