Valdantieji koalicijos taryboje tarsis dėl kitų metų biudžeto, švietimo, NT mokesčio

Valdančiųjų konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinė taryba pirmadienį aptars Vyriausybės Seimui perduotą kitų metų valstybės biudžeto projektą, kurį finansų ministrė Gintarė Skaistė vadina gana subalansuotu.

Kaip BNS sakė Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas, trijų valdančiųjų partijų ir frakcijų vadovai daugiausia dėmesio skirs svarbiausio 2024 metų valstybės pajamų ir išlaidų plano aptarimui. 

„Kadangi iš anksto nieko negavome, dabar analizuojame tai, kas (viešai – BNS) pateikta. Tai aptarsime, kokie yra pagrindiniai biudžeto klausimai, ko trūksta, kas ten yra“, – sakė V. Mitalas.

V. Mitalas neatmetė, kad valdantieji taip pat svarstys švietimo klausimą: „Manau, kad aptarsime švietimo aktualijas, nes tai labai svarbi tema“.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad koalicijos taryboje bus kalbama ir dėl nekilnojamojo turto (NT) mokesčio naujojo modelio, atsiradusio po to, kai komitetas apsvarstė Vyriausybės pateiktą variantą ir jį pakoregavo.

„Reikia apsitarti, ar tikrai antradienį vyks svarstymas, ar kitą dieną, bet tą galimybę, kad darbotvarkėje turėtų savo vietą. Ar jos prireiks, ar ne – kitas klausimas. Bet tas noras yra, kad antradienį turėtume (darbotvarkėje – BNS)“, – teigė M. Lingė.  

Valdantieji Vyriausybės patvirtintą ir Seimui teikiamą 2024 metų biudžeto projektą vadina realistiniu, sudarytu pagal valstybės galimybes, opozicija sako, kad planas yra rinkiminis, pernelyg optimistinis ir be ateities. 

Komitetai NT mokesčio įstatymo pataisas yra apsvarstę – pagal jas nuo 2025 metų komercinio ir gyvenamojo NT mokesčio „žirklės“ galėtų siekti 0,05-4 proc., o konkrečius tarifus nusistatytų savivaldybės. Būtų neapmokestinama pagrindinio būsto vertės dalis, neviršijanti 1,5 konkrečios savivaldybės NT verčių medianos (vidutinė būsto vertė). G. Skaistė sako, kad komiteto siūlomas NT mokesčio variantas yra kompromisinis ir galėtų būti priimtas.

Anksčiau teigta, kad RRF paramai gauti reikia priimti NT mokesčio įstatymo pataisas, taip pat žaliųjų kuro akcizų paketą, kurį Seimas jau yra priėmęs.        NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių