VRK baigia registruoti prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvius

  • Teksto dydis:

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį baigia registruoti prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvius ir pradeda priimti pareiškinius dokumentus.

Pareiškinius dokumentus gali teikti tik užsiregistravę politinės kampanijos dalyviai, šiuo metu jų yra 13.

Kampanijai registravosi antros kadencijos siekiantis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas buvęs sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas buvęs krašto apsaugos viceministras ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Giedrimas Jeglinskas.

Laisvės partija kelia buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, Darbo partija – pirmininko Andriaus Mazuronio kandidatūrą. Politinės kampanijos dalyviais dar savarankiškai registravosi advokatas Ignas Vėgėlė, parlamentaras Remigijus Žemaitaitis, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, medikas Eduardas Vaitkus, Zenonas Andrulėnas, Arūnas Rimkus, Gintautas Kniukšta.

VRK taip pat pirmadienį pradeda pareiškinių dokumentų priėmimą, pretendentai turi pateikti ir pažymą apie sumokėtą 8995 eurų dydžio prezidento rinkimų užstatą – tai yra vienas iš pareiškinių dokumentų.

Užstatus būsimieji kandidatai turi sumokėti iš savo asmeninės sąskaitos, jie bus grąžinti, jei kandidatai surinks ne mažiau kaip 7 proc. balsų, patieks finansines ataskaitas ir nepadarys šiurkščių pažeidimų.

Pareiškinius dokumentus būsimieji kandidatai gali teikti iki kovo 8 dienos.

Pateikę pareiškinius dokumentus pretendentai gaus parašų rinkėjų lapus. Kandidatais jie bus registruojami, jei surinks ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Parašus galima rinkti iki kovo 28 dienos.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau geriau skambetu ...VRK renka kysius

Manau geriau  skambetu ...VRK renka kysius  portretas
uz busimus balsus , [ kiek kas daugiu sumokes tie gaus kelis maisus balsu daugiau]

matau

matau  portretas
tik du kandidstus Žemaitaiti ir Vaitku ,visi kiti partiju klapciukai ,kurie dirbs tik jiems ? Ka dave visi buve prezidentai Tevynei ir Tautai ?

O kada bus vieši debatai?

O kada bus vieši debatai? portretas
Norim žinoti ko tikėtis iš kandidatų.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių