VSD konstatavo, kad E. Vaitkaus pasisakymai grėsmės saugumui nekelia

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis teigia su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komitetu pasidalijęs informacija apie buvusio kandidato į prezidentus Eduardo Vaitkaus retoriką nacionalinio saugumo požiūriu, bet tyrimams pagrindo kol kas nemato.

„Jeigu būtų fiksuota kokių nors ryšių su Kremliumi, tai tokie veikėjai paprastai turėtų sėdėti kalėjime, bet faktas, kad Lietuva yra demokratinė valstybė. Kiekvienas turi teisę reikšti savo nuomonę, kokią jisai turi“, – žurnalistams po NSKG posėdžio antradienį teigė D. Jauniškis.

„Šituo atveju žvalgybos institucijos savo darbą atlieka, bet kai tai jau peržengs tam tikras ribas ir tie dalykai kriminalizuosis, tai tada bus atitinkami kitokie veiksmai“, – pridūrė jis.

Šį mėnesį NSGK kreipėsi į VSD prašydamas įvertinti kandidatų į prezidentus retoriką nacionalinio saugumo požiūriu.

NSGK pirmininkas konservatorius Arvydas Pocius yra teigęs, kad vertinimo prašosi kai kurių kandidatų vieši pasisakymai apie tai, jog Lietuva turėtų išstoti iš NATO ir Europos Sąjungos (ES), glaudžiau bendradarbiauti su Rusija ir panašūs.

Per prezidento rinkimų kampaniją medikas E. Vaitkus pasisakė už aukščiausių politinių kontaktų atnaujinimą su karą Ukrainoje pradėjusia Rusija, taip pat Baltarusija. Jis tvirtino, kad Rusija nekelia grėsmės Lietuvai, kritikavo Lietuvos narystę ES ir NATO.

Per prezidento rinkimus, dalies ekspertų vertinimu, Kremliaus naratyvus reiškęs E. Vaitkus surinko 104 tūkst. rinkėjų balsų ir liko penktoje vietoje. Iš aštuonių kandidatų jis daugiausia balsų gavo Šalčininkų rajone ir Visagine.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kandidatuodamas

Kandidatuodamas portretas
į prezidentus Vaitkus ir nemanė laimėti, o tik paskatinti ir suburti penktos kolonos publiką ir tuos, kurie dar tebemyli buvusius okupantus. Dalis komentarų rodo kaip jam tas pasisekė.

Balsavom

Balsavom  portretas
ir balsuosime už EDUARDA VAITKŲ, už Lietuvos ateitį

cypia kancerbyno

cypia kancerbyno portretas
rudi kagiebyno shunes
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių