Vyriausybė: paciento artimieji galėtų prašyti atlyginimo dėl medikų padarytos žalos

Siekiant atliepti Konstitucinio Teismo (KT) išvadas, Vyriausybė siūlo numatyti, jog visi mirusio paciento artimieji turėtų teisę prašyti neturtinės žalos atlyginimo.

Iki šiol įstatyme buvo numatytas baigtinis sąrašas, kas iš mirusiojo artimųjų gali kreiptis tokios kompensacijos – tai sutuoktinis, nedarbingi tėvai ar kiti nedarbingi išlaikytiniai, po paciento mirties gimę vaikai. Taip pat tokia teisė buvo numatyta su pacientu ypač artimu ir glaudžiu ryšiu susijusiems paciento darbingiems tėvams ir pilnamečiams vaikams.

Visgi, sausį KT konstatavo, jog toks baigtinis sąrašas asmenų, turinčių teisę gauti atlyginimą dėl medikų padarytos žalos, prieštarauja Konstitucijai bei teisinės valstybės principams.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teikiamomis Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisomis siekiama atliepti KT išvadą ir išplėsti ratą asmenų, galinčių kreiptis dėl žalos atlyginimo. Seimui patvirtinus įstatymo projektą, teisę į neturtinės žalos kompensavimą turės visi asmenys, kurie su mirusiuoju pacientu buvo siejami ypač artimai.

Dėl pastarojo ryšio spręstų jau veikianti Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija, įvertinusi paciento artimųjų pateiktus dokumentus ir kitus glaudų kontaktą įrodančius dokumentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

re

re portretas
O ką daryti, jei atsisakoma tirpdyti krešulį insultą patyrusiam garbaus amžiaus žmogui? Net jei jis GMP atvežamas Į ligoninę laiku,vos ne po valandos nuo įvykusio sveikatos sutrikimo?

NESĄMONIŲ KABINIMAS .." vyriausybė dirba".....

NESĄMONIŲ KABINIMAS .." vyriausybė dirba"..... portretas
Man atlygio nereikia . man reikia gyvo artimo.... MAN REIKIA SOCIALINĖS LYGYBĖS .... Mokyklos ir gydymo įstaigos privalo būti visos valdiškos , kad vyktų visiems vienodas vidurinis mokymas ir gydimas . Tos kelios likusios valdiškos gydymo įstaigos negali būti sujungtos ...Ne gydymo įstaigos ,bet kiekvienas gydytojas turi nešti atsakomybę už gydymą . Panaikinti "e sistemą", nes atsiduri stebuklingai pas daktarus, kurių net akyse nesi matęs - labai nešvarus reikalas . Dažnai tyrimai užrašomi pagal senus tyrimus.... . Esant "vieningai" e sistemai ir neturint pažinčių neįmanoma prakontroliuoti tyrimus....
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių