Apie vaiko paėmimo dramą: šioje istorijoje – daug paslapčių ir ji bus labai skandalinga

Praėjusią savaitę visą Lietuvą sukrėtė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas kraupus įvykis. Į  pagalbą pasikvietę policijos pareigūnus, vaiko teisių apsaugos specialistai iš mamos grubiai paėmė vaiką. Negana to, pareigūnai šio vaiko akivaizdoje gumine lazda užvožė ir jo močiutei… Tad kas nutiko, kad siaubo filmą primenantys vaizdai tapo realybe? 

Šį antradienio vakarą, 19.30 val., TV3 laidoje „Prieš srovę“ savo istorijos versijomis pasidalins vaiko mama, jo tėvas ir daugybė kitų susijusių asmenų.

„Ši istorija bus labai ilga, joje bus labai daug paslapčių ir ji bus labai skandalinga“, – tokie vaiko mamos advokatės Laimos Razvickienės žodžiai nuskambės, kai žurnalistai ims aiškintis apie povandenines šio kraupaus įvykio sroves.

Tačiau ji – ne vienintelė, kuri prabils. Savo nuomonėmis dalinsis tiek politikai, tiek socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, kuriai pavaldi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, tiek ir pastarosios tarnybos vadovė Ilma Skuodienė. Ar vadovė po šio kraupaus įvykio žada atsistatydinti? Ir kas tokio nutiks, kad tvirtai savo pozicijos besilaikančios moters akyse staiga pasirodys ašaros?

Laima Razvickienė/ TV3 stop kadras.

Devynias minutes – būtent tiek trunka kraupus vaizdo įrašas, kuriame, padedami policijos pareigūnų, vaiko teisių apsaugos specialistai berniuką per prievartą atplėšia nuo mamos. Ne vienas tai išvydęs ėmėme svarstyti – kokio dydžio psichologinė trauma buvo padaryta vaikui, atimant jį iš mamos?

Yra konstatuoti ir sužalojimai – vaiko akivaizdoje yra sumušta ir mama, ir senelė.

„Nežinau, kas šiuos vaizdus paviešino viešojoje erdvėje – mano klientė to nedarė. Tačiau tai yra tik maža detalė. Yra konstatuoti ir sužalojimai – vaiko akivaizdoje yra sumušta ir mama, ir senelė“, – atskleis advokatė.

O štai vaiko mama šiandien turi įrodinėti, kad iš tiesų yra sveika. „Man sakoma, kad man negerai su galva. Bet aš turiu tris psichiatrų pažymas, kad esu absoliučiai sveika. Man sakoma, kad aš pagrobiau vaiką ir pasislėpiau – tiek nuo vaiko tėvo, tiek nuo vaiko teisių. Tačiau, kaip jie mane surado, jei aš buvau taip jau pasislėpusi?“ – šiandien negali patikėti vaiko motina, tuo metu, kai buvo atimtas sūnus, su juo ruošusi pamokas.

Būtent ji – vaiko motina Evelina (vardas laidoje pakeistas) – apie viską papasakos nuo pat pradžių. Moteris atskleis, kad problemos jos šeimoje prasidėjo prieš penkerius metus, kai vyras jai sulaužė nosį – tuo metu ji nusprendė skirtis.

 

 

Socialinių tinklų vaizdo įrašas.

Anot moters, nesaugus prie tėvo ėmė jaustis ir jos vaikas. Kaip teigiama laidoje, po tėvų skyrybų gyvenamoji vaiko vieta nustatyta su mama, tačiau sūnus ir toliau galėdavo matytis su tėvu. Vis dėlto pastebėjusi neigiamą tėvo įtaką, Evelina savo sūnų bandė gelbėti apribodama tėvo teises.

Galiausiai su vaiku ir savo mama, berniuko močiute, moteris atsidūrė Palangoje – galvojo, kad palepins vaiką sanatorijoje. Tačiau tuomet ji sulaukė netikėto vaiko apsaugos teisių specialistų vizito. „Pastarieji, iš centrinės valdžios, ar kažkokios specialiai sukurtos komisijos, gavo nurodymą atimti vaiką ir.. atiduoti jį tėvui, nepaisant to, kad iš pradžių žadėjo berniuką palaikyti neutralioje aplinkoje“, – bus pasakojama laidoje.

„Šiai dienai mano namuose vaikas yra nusiraminęs. Kai man jį atvežė, vaikas, mane pamatęs, užšoko ir apsikabino – jis džiaugėsi, buvo laimingas. Buvo mintis jį vežti į neutralią zoną, jei vaikas būtų nenorėjęs važiuoti pas mane. Tačiau vaikas išreiškė norą važiuoti pas mane“, – dar kitokią nuomonę šio vakaro laidoje pateiks berniuko tėvas.

Įdomu tai, kad, Evelinos advokatės L. Razvickienės teigimu, šis teismo nutarimas vaiką apgyvendinti su tėvu, yra laikinas. Juk galioja ir ankstesnis kito teismo sprendimas, kad vaiko gyvenamoji vieta yra su mama. Kodėl tuomet vaiko teisės taip skubėjo vaiką atiduoti tėvui?

Apie tai laidoje prabils ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė I. Skuodienė. Ar būtent iš šios aukščiausios tarnybos būstinės ir atėjo įsakymas Palangos padaliniui atimti berniuką? Ir nors tarnybos vadovė konkrečiai apie situaciją nekalbės, interviu galiausiai baigsis ašaromis. 

Ilma Skuodienė/TV3 stop kadras.

O ką moteris šiandien atsako į klausimą, ar po tokios situacijos neketina atsistatydinti? „Jei bus priimti tokie sprendimai, aš atsakomybės tikrai nesikratau – aš ją prisiimsiu. Laukiame tyrimų, kalbamės su ministre. Jei bus priimti tokie sprendimai, aš tikrai atsistatydinsiu“, – sakys ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jolanta

Jolanta  portretas
Ačiū TV3 laidai „Prieš srovę“ .

Užsitarnavo,tautos gėda

Užsitarnavo,tautos gėda portretas
Niekas nematė kaip buvo atimti iš vienišos mamos 6jos vaikai ,gal policija irgi su bananais daužė per galva ,tegul ilsis ramybėj ,kai moterys beėgės ant tokių ir šokinėja ,kodėl nebuvo nuveštas į saugesne vieta 5mėn. Kūdikis kuris buvo žudiko tėvo išmestas per balkona ,ta vaikų teisė ,,turi už viska atsakyti ,drasko vaikus kaip vanagai

Bananalandas

Bananalandas portretas
Iteisino, kad negalima skriausti vaikus, duoti jems dirzo, o patis savivaliauja?
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių