Apklausa: 76 proc. tautiečių mano, kad išsaugoti gimus įgytą Lietuvos pilietybę yra svarbu

  • Teksto dydis:

76 proc. šalies gyventojų mano, kad svarbu išsaugoti gimimu įgytą Lietuvos pilietybę ar įgijus kitos Lietuvai draugiškos šalies pilietybę, rodo gruodžio pabaigoje „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

Apklausa taip pat parodė ženklų gyventojų dalies, girdėjusios apie planuojamą Pilietybės išsaugojimo referendumą, padidėjimą, taip pat išaugo skaičius ketinančių šiame referendume dalyvauti.

Remiantis Vyriausybės kanceliarijos užsakymu atliktos apklausos duomenimis, 76 proc. respondentų atsakė šį bei tą žinantys apie 2024 m. planuojamą referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Tai – 21 proc. daugiau nei rodė anksčiau vykdyta apklausa.

17 proc. informacijos apie referendumą atsakė turintys pakankamai, 25 proc. – jog informacijos turi, bet jos galėtų būti daugiau, 34 proc. respondentų įvardijo kažką girdėję apie referendumą. 24 proc. apklaustųjų pirmą kartą girdėjo, kad toks referendumas yra planuojamas.

„Teigiamai referendume ketinantys balsuoti respondentai dažniausiai mano, kad svarbu sudaryti galimybes išsaugoti Lietuvos Respublikos pilietybę būnant ir kitų Lietuvai draugiškų valstybių piliečiu dėl šeimyninių, migracijos ar kitų priežasčių kartu nepakenkiant nacionalinio saugumo interesams. Tyrimas taip pat parodė, kad per metus ženkliai padaugėjo gyventojų, žinančių arba bent girdėjusių apie organizuosimą referendumą, tačiau išsamios informacijos vis dar reikia“, – apie apklausos rezultatus sako sociologas Ignas Zokas.

Dalyvauti šių metų gegužės 12 d. numatytame referendume planuoja daugiau negu pusė, 60 proc. šalies gyventojų, tai – 4 proc. išaugęs rodiklis, rodo „Spinter tyrimai“ apklausa.

Ją vykdant 34 proc. apklaustųjų atsakė, jog referendume tikrai dalyvaus, 26 proc. – kad greičiau dalyvaus. 15 proc. planuoja referendume nedalyvauti, veikiau nedalyvausiantys teigia 10 proc., o tvirtai įsitikinusių savo nedalyvavimu – 5 proc. Dar ketvirtadalis apklaustųjų sako kol kas neapsisprendę dėl dalyvavimo.

ELTA primena, kad šių metų gegužės 12 d., Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo.

Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Arba dviguba pilietybe su betkokiom valstybėm, be visokiu "draugiškų" ir kitokių diskriminacijų, arba tegul viskas lieka kaip yra.

Aha nu jo

Aha nu jo portretas
Dvigubai pilietybei NE. Taškas.

Nuomonė

Nuomonė portretas
Dviguba pilietybė yra dviveidystė. Juk samdomi šnipai irgi neretai būna dviveidžiai.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių