Apklausa: šeši iš dešimties Lietuvos gyventojų – už pilietybės suteikimą A. Reed

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad šalies pilietybė turėtų būti suteikta Europos dailiojo čiuožimo čempionate sausį bronzos medalį su lietuviu partneriu iškovojusiai amerikietei Allison Reed (Elison Ryd), rodo antradienį paskelbta nacionalinio transliuotojo LRT užsakymu atlikta visuomenės apklausa.

Paklausti, ar prezidentas turėtų suteikti pilietybę A. Reed, 26 proc. respodentų atsakė, kad tikrai taip, dar 33 proc. – greičiau taip.

20 proc. apklaustųjų nurodė, kad tokio sprendimo greičiau nepalaikytų, dar 8 proc. atsakė, jog tikrai ne.

Nuomonės neturėjo 13 proc. tyrimo dalyvių.

Visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ reprezentatyvią gyventojų apklausą atliko sausio 19 – 29 dienomis. Apklaustas 1021 pilnametis Lietuvos gyventojas. Rezultatų apklausa – ne didesnė nei 3,1 procento.

Apklausa atlikta dar iki to, kai A. Reed pateikė naują prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę išimties tvarka.

Prašymą dėl pilietybės suteikimo A. Reed pateikė vasario pradžioje po sėkmingo pasirodymo Europos dailiojo čiuožimo čempionate.

Kaune sausį sportininkė su partneriu Sauliumi Ambrulevičiumi, atstovaudama Lietuvai, iškovojo bronzos medalį Europos dailiojo čiuožimo čempionato šokių ant ledo rungtyje.

Prezidentas Gitanas Nausėda du kartus – pernai ir užpernai – atmetė A. Reed prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę išimties tvarka, pasak jo, neįrodžius ypatingų nuopelnų Lietuvai.

Tačiau sausį prezidentas sakė, kad situacija dėl Lietuvos pilietybės A. Reed suteikimo, šiai iškovojus Lietuvai bronzos medalį, pasikeitė.

Pagal įstatymą, prezidentas gali išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę ypatingų nuopelnų valstybei turintiems užsieniečiams ar asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma veikla, kuria užsienietis ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, jos galios ir autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo.


Šiame straipsnyje: apklausaAllison Reedpilietybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

D.

D. portretas
Padariau apklausą mūsų daugiabutyje : iš apklaustų 35 žmonių vos 1 buvo "už" suteikimą tai pilietybių kolekcionierei ir turistei... Taip kad GERIAU NEMELUOKIT, kad net 60 % tautiečių nori dalinti Lietuvos pilietybę į kairę ir dešinę visokiems vienadieniams "nusipelniusiems" !

Kaimu siukslem nedaeina??

Kaimu siukslem nedaeina?? portretas
Kad okupantam orkam,ar siknalaiziams bulbasams duoda pilietybes,kurie gal puse yra agentai,o moteriai is balto pasaulio,kuri kovoja uz lietuva neduoda??logiska????

kaunietis

kaunietis portretas
Už ką tą pilietybę, kad kažkur gyvena, treniruojasi ir "atstovaus" Lietuvą? kai Vanagienė čia paruoš sportininkus olimpinio lygio, tada didžiuosimės. Kažkada treneris Garastas labai taikliai atsiliepė apie juo....s krepšininkus, per juos Lietuva neturi gerų krepšininkų
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių