Po didžiulio karščio Lietuvą ėmė prausti lietus: audros slenka iš vakarinių rajonų

  • Teksto dydis:

Lietuva sekmadienį leipsta iš karščio. Tuo tarpu Lietuvos hidrometeorologai feisbuke surengė savotišką totalizatorių, spėjantį, ar sekmadienį bus pasiektas liepos 16 d. karščio rekordas.

„LHMT informuoja, kad iki liepos 16-osios rekordo trūksta mažiau nei vieno laipsnio. Jeigu per ateinančias 2 valandas nepavyks pasiekti 35,0 laipsnių kartelės, tuomet naujo rekordo ir nepasieksim. Karščiausia istorijoje liepos 16-ąja išliks buvusi 2021 metais su 34,9 °C“,–  apie 15 val. buvo rašoma grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“

„Jei šiandien kurioje nors meteorologijos stotyje bus išmatuota 35,0 °C ar daugiau, tuomet pasieksime naują liepos 16-osios karščio rekordą, kadangi šios dienos rekordas yra 34,9 °C (užfiksuotas vos prieš 2 metus Kaišiadoryse 2021-07-16)“, – feisbuke rašė orų žinovai kitoje feisbuko grupėje „Meteo.lt“.

Pasak šios grupės sekmadienio  įrašų, iki rekordo pritrūko labai nedaug

„Remiantis 15 val. duomenimis, oro temperatūra Lietuvoje vietomis siekė net 33–34 laipsnius. Iki rekordo trūksta vos 0,7 laipsnio“, – pranešė feisbuko  grupės autorius. 

Tauragės rajonas, Draudeniai. / G. Tišinaitės, feisbuko grupės „Orų entuziastai“ nuotr. 

Sinoptikai įspėja, kad į Lietuvą trumpam užsukęs karštis žada ne itin malonius reiškinius. Sekmadienį po pietų ir vakare galime sulaukti vasariškų pavojingų reiškinių. Svarbiausi akcentai, į kuriuos hidrometeorologai prašo atkreipti dėmesį :

Dėl didelio atmosferos nestabilumo ir karščio, daug kur Lietuvoje tikėtinos liūtys su perkūnijomis, jas gali lydėti škvalas iki 15-20, galbūt kai kur iki 23 m/s taip pat kruša. Didžiausią pavojų šiandien gali kelti būtent vėjo sustiprėjimai ir jų nulaužtos medžių šakos.

Audros pradės formuotis vakariniuose rajonuose apie 15-18 val. ir pamažu judės rytų link.

Kur bus stipriausios audros šiuo metu tiksliai pasakyti neįmanoma. Šiek tiek didesnė škvalo tikimybė yra Marijampolės, Kauno, Alytaus ir Vilniaus apskrityse, tačiau ir kitur galimi staigūs vėjo sustiprėjimai ir pan.

Po savaitgalio kaitros, sinoptikai pirmadienio naktį žada, jog vietomis trumpai palis su perkūnija. Kai kur rūkas. Vėjas vakarinių krypčių, 6–11 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 13–18 laipsnių šilumos. Dieną vietomis trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, 6–11 m/s. Temperatūra 25–30, pajūryje 22–24 laipsniai šilumos.

Antradienį daug kur trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Vėjas vakarinių krypčių, 8–13 m/s, dieną kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną 19–24 laipsniai šilumos. 

Trečiadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpai palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, naktį pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 10–15, pajūryje iki 17, dieną 18–23 laipsniai šilumos. NAUJAUSI KOMENTARAI

Jooo

Jooo portretas
Bronislovas - tipiškas runkelis. Visas pasaulis kenčia, skelbia nelaimės zonas. Kas darosi Italijoj, Graikijoj, Ispanijoj ir kitur. Svarbu kad baliavot pliaže gerai.

Pataisei nuotaiką,Bronislavai;

Pataisei nuotaiką,Bronislavai; portretas
bet lietaus Kaune,tikrai labai trūksta.

BRONISLOVAS

BRONISLOVAS  portretas
ir penktad,ir sest,ir vakar baliavojom prie juros jokiu karsciu ir lietu nebuvo,na tiesa vakar po 17 val pliaze biski palijo o paskui vel issiblaive o temperatura buvo liuks 24 ir vejelis kaip gera kopose baliavot ir svarbiausia jura 21.ko tulam runkeliui dar noret.o cia tie klimato kazkokie fuflikai sneka apie kazkokias anomalijas,kazkokias el ninjo nuo kuriu lietuvoj runkeliams brangs sildymas.su skiepais nesigavo liaudies isgazdint tai dabar gazdina el ninjo kazkokia.ir dabar plezia saules mazai bet kaifas.klimato aktivistai atsikniskit nuo zmoniu su savo gazdinimais,vasara yra vasara tai vienintelis geras laikas lietuvoj,ir ta nori is musu atimtu,
VISI KOMENTARAI 23

Galerijos

Daugiau straipsnių