Baltarusijos aktyvistė O. Karač apskundė sprendimą nesuteikti jai prieglobsčio

Baltarusijos aktyvistė Olga Karač apskundė Migracijos departamento sprendimą nesuteikti jai prieglobsčio dėl ryšių su Rusijos žvalgyba, penktadienį BNS patvirtino jos advokatas.

„Skundas paduotas“, – sakė advokatas Rytis Satkauskas.

Jis atsisakė nurodyti skundo argumentus, teigė, kad prieglobsčio byla nėra vieša.

Pasak advokato, skundas paduotas Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Teismo atstovė BNS patvirtino, kad skundas gautas ketvirtadienį.

Praėjusią savaitę Migracijos departamento priimtas sprendimas dėl O. Karač prieglobsčio motyvuotas Valstybės saugumo departamento (VSD) išvada, kad jos gyvenimas šalyje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui dėl ryšių su Rusijos žvalgyba.

Visgi tuo pačiu Migracijos departamento sprendimu organizacijos „Mūsų namai“ vadovei suteiktas laikinas leidimas gyventi Lietuvoje humanitariniu pagrindu, jis galės būti pratęsiamas.

Kol aktyvistės prieglobsčio byla bus nagrinėjama teisme, ji turės prieglobsčio prašytojo statusą, taip pat leidžiantį likti Lietuvoje.

O. Karač šią savaitę patvirtino šiemet pavasarį buvusi VSD pareigūnų įspėta dėl ryšių su Rusijos žvalgyba, tačiau išsamiau to nekomentavo.

Leidimus gyventi Lietuvoje aktyvistė gauna nuo 2014 metų, o prieglobsčio pasiprašė pernai.

„Mūsų namai“ skelbia teikiantys baltarusiams humanitarinę, psichologinę ir kitokią pagalbą tiek jų tėvynėje, tiek Lietuvoje, vykdantys žmogaus teisių pažeidimų stebėseną.

Šią organizaciją Minskas 2022 metais paskelbė ekstremistine, o 2021 metais Baltarusijos KGB O. Karač įtraukė į teroristų sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas

Romas portretas
o akis draskyti tai jau ne kas, tokiems ate, ate.

nu pipec!

nu pipec! portretas
čia panašiai , kaip įsileisti iš gailesčio nuomininkus su vaiku ( tipo-neturi kur gyventi) ,, o paskui negali iškrapštyti, nemoka nuomos , akis drąsko , neturi kur eiti , kur jūsų sąžinė... etc. ania ?

kuo toliau, tuo graziau

kuo toliau, tuo graziau portretas
pasokdins dabar musu valstybe, o taip, kas netingi , savo valstybej tai bijo issizioti, o Lietuvoj turi visas teises, tuoj paduos i teisma komentatorius
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių