Belgija ir Prancūzija perėmė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse

  • Teksto dydis:

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ketvirtadienį perėmė Belgijos ir Prancūzijos kariai.

Belgai Lietuvoje budės su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“, jų misiją stiprins Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai su keturiais naikintuvais „Mirage2000“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Jie pakeitė keturis mėnesius Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę saugojusius Italijos karinių oro pajėgų karius.

„Dabartinėje saugumo situacijoje sąjungininkų įsipareigojimas kolektyvinei gynybai turi ypatingą reikšmę. Oro policijos misija yra NATO solidarumo ir patikimumo įrodymas“, – sakė Aviacijos bazėje Šiauliuose vykusioje karinių vienetų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

Belgijos karališkųjų karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvauja septintą kartą.

Dabartinę pamainą sudarys apie 80 karių: lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse taip pat vykdo septintą kartą. Jų pamainą sudaro apie 100 įvairių sričių karių.

Misiją baigę Italijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais „Eurofighter Typhoon“ naikintuvais. Tarnaudami Lietuvoje italai taip pat dalyvavo labdaringoje veikloje Panevėžio mieste.

NATO šalys siunčia savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis.

Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 17 valstybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sitie policajai irgi korumpuoti

Sitie policajai irgi korumpuoti portretas
Palydes,plunksnom pamojos,palinkes Dobrogo Puti ir atgal grys.O kad antrankius uzdet RUSSO -TERLIORLISTAM,su visu samoliotu pristatyt in kaleima tai neiseina,irgi parsidave.

O jie

O jie portretas
tarpusavyje nesusipjaus? Nelabai gerbia juk vieni kitus!

Oro policija -

Oro policija - portretas
kaip ir keliu policija. Nei jos,nei keliu.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių