A. Bilotaitė: pasienio punktų uždarymas įvyko sklandžiai

Šumsko ir Tverečiaus pasienio su Baltarusija punktų uždarymas įvyko sklandžiai, sako vidaus reikalų ministrė.

„Kažkokių indikacijų neturime, kad vyktų kažkokie incidentai, viskas vyksta sklandžiai, tikimės, kad taip ir bus“, – žurnalistams penktadienį sakė Agnė Bilotaitė.

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Komunikacijos skyriaus vedėja Lina Laurinaitytė-Grigienė, nuo punktų uždarymo į kitus punktus buvo nukreipti du lengvieji ir vienas tuščias krovininis automobilis.

VSAT teigimu, lengvųjų automobilių eilių likusiuose keturiuose pasienio kontrolės punktuose su Baltarusija penktadienį nefiksuojama.

Penktadienį pareigūnai uždarytuose punktuose taip pat įrengė blokines užtvaras, ištiesė pjaunančią vielą – koncertiną.

Lietuvos politikai sprendimą uždaryti punktus aiškino reakcija į galimas grėsmes dėl „Wagner“ buvimo Baltarusijoje, nors tam dar gegužę pritarė Pasienio kontrolės punktų plėtros komisija – likus daugiau nei mėnesiui iki to, kai samdinių grupės lyderis Jevgenijus Prigožinas bandė nuversti Rusijos karinę vadovybę.

Ketvirtadienį Tverečiaus kontrolės punkte apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė jau tvirtino, kad patikros punktai užveriami siekiant spręsti kontrabandos problemą, o Vyriausybės žingsnius paspartino atsiradęs „papildomas faktorius“ dėl Rusijos samdinių.

Pareigūnai teigia, kad laikinai sustabdžius šių dviejų kontrolės punktų veiklą, situacija dėl transporto priemonių eilių ir krovinių vežimo iš esmės nepasikeis, nes Šumsko punktu vyko tik lengvasis transportas, o Tverečiaus – lengvasis transportas ir tuščios krovininės transporto priemonės.

Uždarius minėtus du, lieka veikti keturi pasienio su Baltarusija punktai: Medininkų, Lavoriškių, Raigardo bei Šalčininkų. Transporto srautas bus nukreipiamas į baigiamą rekonstruoti didžiausią ir techniškai aprūpintą Medininkų pasienio kontrolės punktą, kuriame yra ir rentgeno kontrolės sistema. Tverečiaus ir Šumsko punktuose jos nebuvo.

Lietuvos ir Lenkijos duomenimis, Baltarusijoje yra nuo 4 iki 4,5 tūkst. „Wagner“ samdinių, dalis jų – arti Lietuvos ir Lenkijos sienų.

A. Bilotaitė yra patvirtinusi, kad Baltijos šalys ir Lenkija kalbasi dėl „regioninio sprendimo“ visiškai uždarant sienas Baltarusija, galutiniai tokio mechanizmo akcentai bus derinami dar šį mėnesį Varšuvoje.

Baltarusija Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečiams nuo pernai pavasario taiko bevizį režimą, Minsko duomenimis, autoritarinėje kaimynėje nuo tada iš viso fiksuota per 400 Lietuvos piliečių išvykų.

Lietuvos pareigūnai įspėja, kad Baltarusijos tarnybos dalį išvykstančiųjų bando verbuoti, naudoja šantažą, psichologinį spaudimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Darius

Darius portretas
Myžnių tauta.

To Reikia uždaryti rusiškas mokyklas

To Reikia uždaryti rusiškas mokyklas portretas
Siuolaikiniai zmones rurinasi per uzpakali ir valgo kaka, tai pirmin, buk kaip dauguma.

Komentatorius komentuoja

Komentatorius komentuoja portretas
Rusu zudiku okupuota rytu prusija reikia irgi aptverti spygliuota viela tol , kol juos visus galesime grazinti atgal i mama rusija gyvuliniuose vagonuose. Nei vieno kacapo neturetu likti rytu prusijoje. Visi iki vieno atgal i sibira. O su belarusija uzdaryti sienas pilnai tol, kol tarakonas valdzioje.
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių