A. Bilotaitė sudarė komisiją dėl Lietuvos pasą turinčių R. Abramovičiaus vaikų

  • Teksto dydis:

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį sudarė komisiją, kuri vertins aplinkybes, kuriomis Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus vaikai įgijo Lietuvos pilietybę.

Tuo metu Migracijos departamentui pavesta peržiūrėti asmenų ir subjektų, kuriems taikomos Europos Sąjungos sankcijos, sąrašą ir patikrinti, ar sankcionuotų asmenų šeimos nariai nėra Lietuvos piliečiai.

„Pilietybės suteikimas negali būti paslaptimi, o lietuviškas pasas – priedanga sankcijoms apeiti ar kitaip piktnaudžiauti. Šiuo geopolitiškai sudėtingu laikotarpiu asmens duomenų apsauga negali būti aukščiau nacionalinio saugumo interesų“, – ministerijos pranešime cituojama A. Bilotaitė.

Departamentas trečiadienį patvirtino, kad pilietybė dviem R. Abramovičiaus vaikams suteikta dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, o pats R. Abramovičius Lietuvos pilietybės neturi.

A. Bilotaitė taip pat pranešė apie rengiamus teisės aktus, leisiančius naikinti Lietuvos pilietybę motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui ir tiems asmenims, kurie pasą įgijo kilmės pagrindu. Šiuo metu įstatymo pataisos yra derinamos.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad jeigu pilietybė įgyjama siekiant apeiti tarptautines sankcijas, dėl jos atėmimo galima spręsti ir keičiant šalies įstatymus. Tuo metu Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kalbėjo mananti, jog situacija atskleidžia poreikį peržiūrėti įstatymuose likusias spragas, kas, kaip tikisi, ir bus padaryta.

Šią informaciją paviešino prie Tarptautinio tyrimo prisidėjęs tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, kuris paskelbė, kad Lietuvos pasą turintys R. Abramovičiaus vaikai Anna ir Arkadijus galimai prisidėjo padedant tėvui apeiti tarptautines sankcijas.

G. Nausėda skeptiškai vertina VRM pataisas dėl kilme įgytos pilietybės atėmimo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako skeptiškai vertinantis Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengiamas pataisas, kurios numatytų galimybę atimti kilmės pagrindu įgytą pilietybę, motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui.

„Nėra labai gerai pradėti mūsų įstatymus kaitalioti, nutaikant juos į konkretų atvejį, konkrečius asmenis“, – žurnalistams Prezidentūroje ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė apie tokias rengiamas pataisas pranešė tiriamosios žurnalistikos centrui „Siena“ paskelbus, kad du Rusijos milijardieriaus R. Abramovičiaus vaikai – Anna ir Arkadijus – turi Lietuvos pasus ir galimai padėjo tėvui apeiti tarptautines sankcijas.

A. Bilotaitė tvirtino, kad pataisos, leisiančios naikinti kilme įgytą Lietuvos pilietybę dėl grėsmių nacionaliniam saugumui, yra parengtos ir šiuo metu yra derinamos.

„Mes tai esame darę, taip, rasdavome tam pateisinamų priežasčių, bet jei tai taps masine praktika, nemanau, kad mūsų valstybė eis teisinės valstybės keliu“, – kalbėjo prezidentas.

Jis omenyje turėjo šiemet Seimo priimtas Pilietybės įstatymo pataisas.

Pastarosios leidžia Lietuvos pilietybę atimti iš dvigubą pilietybę turinčio asmens, gavusio Lietuvos pilietybę išimties tvarka, jeigu jis viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

Minėtas įstatymas pritaikytas atimant pilietybę iš iš šokėjos ant ledo Margaritos Drobiazko.

Komentuodamas R. Abramovičiaus vaikų turimą pilietybę, G. Nausėda teigė, kad Lietuvos institucijos turi patikrinti, ar ji buvo suteikta laikantis teisės aktų. Be kita ko, institucijos turi įvertinti, ar Rusijos milijardieriaus vaikai prisidėjo prie Europos Sąjungų sankcijų apėjimo.

„Jei tai išaiškės, turime galimybių imtis priemonių pagal kitus Lietuvos įstatymus“, – sakė šalies vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauno nnoderatorius

kauno nnoderatorius portretas
nelieskit sios tautybes busit bausti,,,

na

na portretas
kokią dar komisiją, pati nueik ir pažiūrėk kada išduotas pasas ir sužinosi kas išdavė, o jau tada surasi dokumentus kas liepė išduoti, o gal jūs ir nenorite išsiaiškinti, kad neišaiškėtu tikrieji veikėjai, todėl ir rengiate visokius tyrimus

Kaip bus

Kaip bus portretas
su tikraisiais "Linavos" imoniu savininkais ir ju cia atgabenta puse milijono vergu is Rytu!?
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių