A. Bilotaitė: turime padėti, Ukrainai siunčiama humanitarinė pagalba

Reaguodama į šią savaitę sugriautą Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, Lietuva Ukrainai perduos humanitarinę pagalbą, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

„Suprantame, kad tikrai yra labai sudėtinga situacija, turime padaryti viską, kad padėtume savo draugams ir broliams ukrainiečiams“, – žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Į Ukrainą iš rezervo bus siunčiama 30 palapinių, 240 sudedamų lovų, 50 tūkst. eurų finansinė parama.

Pasak ministrės, didesniam galimam pabėgėlių srautui iš Ukrainos yra pasiruošta.

„Žinoma, čia kiekvieną dieną gali tikėtis atitinkamo scenarijaus ir tam tikrų pokyčių“, – sakė politikė.

Suprantame, kad tikrai yra labai sudėtinga situacija, turime padaryti viską, kad padėtume savo draugams ir broliams ukrainiečiams.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtino, kad nuo Rusijos karo bėgančių žmonių skaičiaus augimui pradėta ruoštis dar žiemą, tačiau kol kas papildomi srautai nėra pastebimi.

„Bet kuriuo atveju esam pasiruošę, jau ruošėmės žiemą, kai planavome, kad galimai pajudės didesnis kiekis karo pabėgėlių iš Ukrainos, tai šiuo metu esam aktyvavę savo visus darbuotojus, kad labai stebėtų ir srautus, ir taip pat esame susisiekę su savo apgyvendinimo vietomis, kuriose mes patalpintumėme arba siūlytumėm apgyvendinti žmones“, – kalbėjo ji.

Dėl humanitarinės pagalbos posėdyje trečiadienį apsispręs Ministrų kabinetas. Pagalba siunčiama, sulaukus Ukrainos prašymo.

Sugriuvus užtvankai ir stipriai pakilus Dnipro upės vandens lygiui, Ukraina jau antrą dieną evakuoja tūkstančius žmonių, o Maskva ir Kyjivas kaltina vienas kitą dėl sprogdinimo.


Šiame straipsnyje: humanitarinė pagalbasugriauta užtvankaAgnė Bilotaitėkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių