Daugiau detalių vaiko pagrobimo ir išvežimo į Rusiją istorijoje: tai apsunkina procesą

Lietuvai nepavyko greitai susigrąžinti į Rusiją išvežto vaiko, nes jo tėvas gali turėti ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos pilietybę, pirmadienį pranešė Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Jis teigė, kad Lietuva neturi duomenų, jog vaiką išvežęs asmuo būtų Rusijos pilietis, tačiau taip tvirtina tos šalies pareigūnai. Vyras tikrai turi Lietuvos pilietybę.

„Pagrindinė žinia – kad mūsų pirminis sumanymas ir planas – greituoju būdu, tai yra per sienos įgaliotinius – susigrąžinti mūsų piliečius ar bent jau pilietę nepavyko. Tai nutiko todėl, kad paaiškėjo galimai, noriu pabrėžti – galimai, sunkinančios aplinkybės, tai yra, kaip teigia Rusijos pusė, mažametės tėvas yra ir Rusijos pilietis“, – pirmadienį po tarpinstitucinio pasitarimo dėl vaiko pagrobimo ir išvežimo į Rusiją sakė V. Vitkauskas.

„Tai keičia kardinaliai situaciją ir mūsų galimybes, tai apsunkina patį procesą“, – žurnalistams teigė jis.

Tai keičia kardinaliai situaciją ir mūsų galimybes, tai apsunkina patį procesą.

Per pasitarimą sutarta skelbti vyro paiešką per Interpolą, užmegzti ryšį su Rusijos pareigūnais bus bandoma remiantis anksčiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasirašytais susitarimais su Rusija.

„Kaip mus informavo Rusijos pusė, mergaitė yra globojama, jai suteikiama medicinos ir socialinė pagalba, jos būklė yra gera“, – pirmadienį sakė V. Vitkauskas.

Policijos duomenimis, sekmadienį, 14.16 val., Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 27 metų moters pranešimą, kad Kretingos rajone, Sausdravų kaime, 37 metų vyras paėmė jų vienų metų dukrą ir sutartu laiku negrąžino.

Atliekant paieškos veiksmus nustatyta, kad vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos ir Rusijos valstybinę sieną.

Jis iškart sulaikytas Rusijos teritorijoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Antanas Montvydas teigė, kad sekmadienį 13.04 val. Skirvytės upėje pastebėta nei irklų, nei elektros variklio neturėjusi valtis, 13.06 val. pasieniečiai jau buvo vietoje ir konstatavo, kad ji įplaukusi į Rusijos teritoriją, o asmenys yra išlipę į krantą.

„Bandė mūsų sargyba kviesti grįžti į Lietuvos teritoriją, deja, to asmens taip ir nepamatėme“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė A. Montvydas.

Anot jo, vėliau rastas paliktas užrakintas automobilis, kuriuo, policijos duomenimis, išvežta mergaitė.

V. Vitkausko teigimu, pareigūnai sekmadienį reagavo laiku ir tinkamai.

Pasak VSAT vado pavaduotojo, šiuo metu atliekamas vertinimas, kaip buvo galima anksčiau pastebėti vyrą ir jį sulaikyti dar Skirvytės upėje.

Lietuvos institucijų duomenimis, į Rusiją išgabentos devynių su puse mėnesio mergaitės globėja yra paskirta jos motina. Tai birželį nustatė teismas.

Anot V. Vitkausko, Lietuvos institucijos neturi duomenų, kad tarp tėvų būtų didelių nesutarimų dėl dukters globos, žinoma tik apie skundus dėl vyrui skirto laiko bendrauti su vaiku.

„Buvo skundai, buvo patikros, mūsų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakingos institucijos vykdė, inspektavo, domėjosi, kažkokių konfliktinių situacijų, kad tai grėstų blogas elgesys su vaiku, tokios informacijos mes neturime“, – teigė NKVC vadovas.

„(vaikui) reikalinga tiesioginė motinos priežiūra, ir apeliuojant į šitą būtinybę, į vaiko globą ir apsaugą, mes tikimės, kad Rusija pusė konstruktyviai reaguos į mūsų prašymą, ir vaikas bus grąžintas kuo skubiau“, – teigė NKVC vadovas.

Jo duomenimis, Lietuvoje atliekami du ikiteisminiai tyrimai – dėl vaiko pagrobimo ir neteisėto sienos kirtimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
o kur dingo Bartoseviciaus byla jau baigta saviems viskas galima

Vaidas

Vaidas portretas
Įdomu,kaip vėl ginsis Bilotaitė, kai pasieniečiai pramiegojo valtelę, o gal kameros sugedę!

ka kgbistas lanzbergis sako ?

 ka kgbistas lanzbergis sako ? portretas
tyli ? a nauseda ? ...mmm. tas turbut jum laiko neturi jis daba Drobiaskos medali nuo rusisko purvo atplaudineja...
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių