Departamentas palaiko siūlymus dekriminalizuoti mažo kiekio narkotikų turėjimą

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) palaiko „laisviečių“ iniciatyvą dekriminalizuoti mažo kiekio narkotikų turėjimą.

„Mes tikrai palaikome šitas iniciatyvas, atsižvelgiant į tai, kad nuo 2017 metų, kada administracinė atsakomybė buvo pakeista baudžiamąja atsakomybe, šitos priemonės auklėjimo efekto, jei tokio buvo tikimasi, nedavė“, – Vyriausybės pasitarimo metu sakė departamento vadovė Gražina Belian.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Tuo metu Seime siekiama numatyti, neteisėtas nedidelio kiekio kanapių, kanapių aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo platinti būtų numatytas Administracinių nusižengimų kodekse.

Šitos priemonės auklėjimo efekto, jei tokio buvo tikimasi, nedavė.

Tai užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 300 eurų. 300–1000 eurų dydžio baudos grėstų už pakartotiną nusižengimą.

Vis dėlto projektas stringa komitetuose.

Pasak G. Belian, esamu teisiniu reglamentavimu pasiekta, kad jaunimas paprasčiausiai „turi kriminalinį įrašą“.

Siekis dekriminalizuoti kai kurių narkotinių medžiagų įsigijimą ir turėjimą nėra pirmas šios kadencijos Seime. 2021 metų lapkritį atmesta iniciatyva baudžiamosios atsakomybės netaikyti už visų rūšių nedidelio kiekio narkotikų turėjimą be tikslo juos platinti.

Praėjusios kadencijos „valstiečių“ Seimas yra patvirtinęs tuometinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovautos Sveikatos apsaugos ministerijos rengtą Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 metams programą, kur irgi įrašytas siekis dekriminalizuoti mažiau pavojingas su narkotikų vartojimu susijusias veikas, už jas numatant administracinę atsakomybę.

2018 metais Seimas du kartus atmetė pataisas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo dekriminalizavimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Isšigimėliai

Isšigimėliai portretas
mąstykite jei jusu vaikai pradės naudoti ir įbristi i ta liūną,juk link to einama

Tai

Tai portretas
Atidirbinėja departamentas

VISKAS PRASIDEDA NUO MAŽŲ DARBŲ IR KIEKIO...

VISKAS PRASIDEDA NUO MAŽŲ DARBŲ IR KIEKIO... portretas
Juokingiausia tai, kad departamentas, kuris turėtų kovoti su bet kokiais kiekiais narkotikų dekriminalizavimo...palaiko tą iškrypėlių norą. Jau šiandien moksleiviai narkašinasi pilnu tempu, o ko sulauksime kai tai bus leistina?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių