Didmiesčiai bei „Lietuvos geležinkeliai“ kitąmet tęs nemokamą transportą pabėgėliams

Tiek Lietuvos geležinkeliai, tiek trys didžiausi Lietuvos miestai rengiasi kitais metais rengiasi ir toliau siūlyti karo pabėgėliams iš Ukrainos nemokamas transporto paslaugas.

Kaip BNS informavo keleivių vežimo traukiniais paslaugas vykdanti bendrovė „LTG Link“, iniciatyva šiuo metu gali naudotis visi nuo karo Ukrainoje bėgantys žmonės.

„Nuo rugpjūčio 1 dienos nemokamu susisiekimu traukiniais vietiniais maršrutais Lietuvoje pasinaudoti gali visi žmonės, kurie bėga nuo Rusijos karo Ukrainoje į Lietuvą, – komentare sakė bendrovės komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė. – Visi iniciatyva pasinaudoti norintys keleiviai, t. y. tiek Ukrainos, tiek ne Ukrainos piliečiai, yra prašomi pateikti tai patvirtinančius dokumentus – pasą arba asmens tapatybės kortelę (vaikams – gimimo liudijimą) ir Migracijos departamento išduotą registracijos kortelę“.

Vilniuje galimybė ukrainiečiams nemokamai važiuoti viešuoju transportu galiojo iki metų pabaigos, o šią savaitę vykusiame tarybos posėdyje ji pratęsta iki 2024 metų.

Tarybos sprendimu, 2023 metais užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos pradėto karo, bus taikoma 100 proc. lengvata važiuoti vietinio reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais.

Vilniuje ukrainiečiai taip pat gali nemokamai lankytis savivaldybei priklausančiuose muziejuose.

Kauno savivaldybės tarybai taip pat teikiamas siūlymas leisti ukrainiečiams važinėtis su 99 proc. lengvata. Projekte numatyta, jog metinis bilietas su tokia lengvata bus išduodamas pateikus Migracijos departamento išduotą registracijos kortelę arba 2023 metais išduotą galiojantį leidimą gyventi Lietuvoje dėl humanitarinių priežasčių.

Toks lengvatinis bilietas kainuotų 2,75 euro, dar 1,5 euro atsieitų kortelės išdavimas, tačiau projekte siūloma numatyti, kad visas šias išlaidas padengtų bendrovė „Kauno autobusai“.

Dėl tokio pasiūlymo miesto politikai spręs gruodžio 20 dieną.

Kaip BNS sakė Klaipėdos miesto savivaldybės transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus, uostamiestyje šiuo metu galiojančią lengvatą ukrainiečiams rengiamasi pratęsti ir kitais metais, įvedant nemokamą bilietą.

Šiuo metu karo pabėgėliai Klaipėdoje gali vykti nemokamai ir kontrolei parodyti leidimą gyventi Lietuvoje, asmens dokumentą. Nuo kitų metų rengiamasi jiems išduoti bilietus. Prognozuojama, kad jų galėtų prireikti apie tūkstančio.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios vasarį į Lietuvą atvyko 71,5 tūkst. karo pabėgėlių. Dalis jų iš šalies galėjo išvykti.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
O kodėl lietuviai diskriminuojami tautiniu pagrindu?

:)))

:))) portretas
tu tik ziurek, kad tavo pensijai uztektu, islaikytini nukvakes

Valstieciams nusiraminimui

Valstieciams nusiraminimui portretas
Valstieciai, valstieciai, nusiraminkite, jums pasalpoms uzteks tu pinigu, nenumirkite tik, patvoriniai. Duosime ir jums, ir ukrainieciams nemokamai paveziosime. Nusiraminkite.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių