E. Gentvilas siūlo leisti seimūnams išsipirkti už parlamentines lėšas įsigytą kompiuterinę techniką

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas siūlo sudaryti galimybę parlamentarams pasibaigus kadencijai už likutinę vertę išsipirkti iš Seimo kanceliarijos už parlamentines lėšas įsigytus telefonus ir kompiuterius.

Tokį pasiūlymą Seimo statuto pakeitimo projektui įregistravęs politikas taip pat siūlo numatyti galimybę parlamentarams pasibaigus įgaliojimų laikui per 30 dienų grąžinti šią įrangą, tačiau, jo nuomone, tai nepagrįstai apsunkintų Seimo kanceliariją.

„Seimo kanceliarija negalėtų parlamentarų grąžintos kompiuterinės technikos iš karto panaudoti kanceliarijos reikmėms, nes reikėtų atlikti technikos standartizavimo ir patikrinimo procedūras. Galimai reikėtų išsipirkti papildomų licencijų kompiuterinės technikos programinei įrangai, taip pat kiltų suderinamumo problemų dėl tam tikros technikos. Todėl Seimo kanceliarijai reikėtų pasitelkti papildomai žmogiškuosius išteklius bei finansines lėšas“, – sako pasiūlymo autorius E. Gentvilas.

ELTA primena, kad Seimo narė Agnė Širinskienė kovo pabaigoje įregistravo Statuto pataisas, siūlančias numatyti, kad už parlamentines lėšas įsigytus telefonus, kompiuterius ir kitą techniką, Seimo narys, pasibaigus jo įgaliojimų laikui, per 14 darbo dienų grąžina Seimo kanceliarijai.

Jeigu parlamentaras  norėtų įrangą pasilikti sau, jis turėtų grąžinti dalį jai įsigyti panaudotų parlamentinių lėšų. Pasak A. Širinskienės, gražintinų lėšų apskaičiavimo ir  įrangos grąžinimo tvarką nustatytų Seimo valdyba. Tokį regulaviimą ji siūlo taikyti ir šios kadencijos Seimo nariams.

Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Kai kurie Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.

Per trejus metus parlamentarai iš Seimo sandėlio pasiėmė suvenyrų ir reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 483 tūkst. eurų.

Seimo vadyba sugriežtino parlamentinių lėšų panaudojimo tvarką. Ji nutarė, kad parlamentaras per kadenciją galės įsigyti ne daugiau nei tris telefonus ir kompiuterius, taip pat nustatytas draudimas įsigyti prekes ir paslaugas iš artimų asmenų ir susijusių juridinių asmenų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

svilainis

svilainis portretas
Matyt prisipirkęs sočiai,jei tokius pasiūlymus teikia.Jiems,kaip tvarto kiaulėms,sąžinės pakanka, viską ką sugriebę turi,popigiaja susipirkti.

v

v portretas
Išsipirkt gali būt leista tik ta kuri pirkta seniau nei 2 metai iki kadencijos pabaigos ir ne mažiau nei už pusę kainos. Visa kita lieka sekantiems seimūnam. Kas per pareiškimas kad per didelė našta kanceliarijai. Jei per didelė našta vesti apskaitą. Tai visus rei atleist už pareigų nevykdymą.

Anonimas

Anonimas portretas
Nusikaltusi partija turi būti pašalinta iš politinio žemėlapio
VISI KOMENTARAI 23

Galerijos

Daugiau straipsnių