G. Nausėda aplankė Giraitės ginkluotės gamyklą: turime stiprinti karinės gynybos pramonę

  • Teksto dydis:

Karinės gynybos pramonės stiprinimas yra Lietuvos nacionalinio saugumo prioritetas, teigia prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį apsilankęs Giraitės ginkluotės gamykloje Kauno rajone.

„Karinės gamybos pramonės vystymas ir stiprinimas yra Lietuvos nacionalinio saugumo prioritetas“, – Prezidentūros pranešime cituojamas šalies vadovas.

„Lietuvos pramonė sėkmingai prisideda prie šalies gynybos sistemos aprūpinimo, tačiau siekiame, kad investicijos į ginkluotės gamybą augtų dar labiau. Lietuvos gynybos ir saugumo pramonė prisideda prie visos Europos saugumo ir NATO gynybos pajėgumų stiprinimo“, – sakė jis.

Anot prezidento, tokios pramonės augimas leistų užtikrinti pakankamą kritinių karinių atsargų gamybą.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenė turi poreikį plėsti skirtingų šaudmenų gamybos pajėgumus. Giraitės ginkluotės gamykla bendradarbiauja su kariuomene ir turi galimybes bendradarbiavimo apimtis didinti.

Šalies vadovo teigimu, nacionalinius gynybos pajėgumus būtina stiprinti visapusiškai – nuosekliai didinti biudžeto asignavimus, valstybės atsparumą grėsmėms, įgyvendinti mobilizacinės ir valstybės rezervų sistemos pertvarką, siekti pilietinio patriotinio ugdymo tikslų.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonė prisideda prie visos Europos saugumo ir NATO gynybos pajėgumų stiprinimo.

Susitikime su įmonės vadovais taip pat dalyvavęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad bendrovė galėtų užtikrinti šaudmenų gamybą per trumpą laikotarpį.

„Atsižvelgiant į įtemptą geopolitinę padėtį, didinant Lietuvos kariuomenės resursus ir atsargas, mums itin svarbus greitas ir efektyvus įsigijimų užtikrinimas bei tiekimas. Kaip potencialią, Lietuvos valstybei priklausančią bendrovę, turinčią strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui, kuri turėtų galimybę palengvinti tiekimo grandinę ir užtikrinti šaudmenų gamybą per trumpą laikotarpį, matome Giraitės ginkluotės gamyklą“, – ministerijos pranešime teigė A. Anušauskas.

Giraitės ginkluotės gamykloje gaminama karinė ir civilinė amunicija, įvairūs jos komponentai. Beveik visa produkcija skirta NATO ir kitų šalių karinėms pajėgoms.

Įmonė įtraukta į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
eilinė ekskursija į gamyklą..

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
kliurka nausėda taško valstybės pinigus , kas ten pas jį silpnaprotystė kad važinėti po tokius šikinykus kur skirta apvogti valstybę

Joris

Joris portretas
SMETONINĖ Lietuva turėjo apie 30 generolų,nes vis ruošėsi karui su Lenkija,nors prieš rusus nepaleido nei vieno šūvio.Dabar gaminame tiek šovinių,kad galėtume apginkluoti visų Lietuvos kiemų vaikus.Gal geriau gaminkime savo tankus,pigiau bus savo biudžetui,nei pirkti užsienyje.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių