G. Nausėda: kultūra turi būti prieinama tiek didžiųjų miestų, tiek regionų gyventojams

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį su Anykščių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu ir jo politine komanda susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda tvirtino, kad būtina užtikrinti kultūros išteklių prieinamumą regionuose.

Susitikimą dėl kultūros vaidmens regioninėje politikoje prezidentas inicijavo šių metų vasario pabaigoje.

„Kultūrą visi suprantame ir vertiname kaip mūsų egzistencinį pamatą, tačiau vis nesutariame, kiek valstybė iš tikrųjų atsakinga už kultūros paslaugų prieinamumą visoje Lietuvoje, ir kiek savivalda tą turėtų daryti, įgyvendinama savarankiškąją funkciją“, – pranešime spaudai cituojamas prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų ir regionuose gyvenančių žmonių situacija esmingai skiriasi tiek kultūros paslaugų apimtimi, tiek jų įvairove ir kokybe.

„Turime daryti viską, kad situacija keistųsi. Todėl privalome šiuo metu rengiamą Kultūros politikos pagrindų įstatymą matyti kaip esminį lūžį, Lietuvos politinėje darbotvarkėje įtvirtinant kultūros statusą valstybės sąrangoje. Turime vertinti visą turimą informaciją, taip pat analizuoti, kokius kitus – tiek šakinius kultūros, tiek ir kitų sričių įstatymus bei teisės aktus reikia tikslinti, kad kultūra iš tikrųjų taptų mūsų kasdienybės vektoriumi“, – susitikimo metu kalbėjo šalies vadovas.

Susitikime su savivaldybės meru K. Tubiu šalies vadovas aptarė ir kitus klausimus – pertvarkas sveikatos apsaugos, švietimo, socialinės apsaugos srityse, taip pat valstybės įstaigų iškėlimą iš rajono centrų, viešųjų paslaugų centralizavimą ir regiono kelių situaciją.

Ketvirtadienio popietę prezidentas taip pat susitiks su J. Biliūno gimnazijos moksleiviais, su kuriais dalyvaus diskusijoje pilietiškumo tema „Lietuvos ateities vizijos“, o dieną užbaigs susitikimu su vietos bendruomene.NAUJAUSI KOMENTARAI

Komunistas V.I.Leninas \\\\\.../////

Komunistas  V.I.Leninas  \\\\\...///// portretas
Menas priklauso liaudžiai.

tai

tai portretas
nupirk mums bilietus ir šampano)

APIE KOKIĄ "KULTŪRA" ČIA KALBAMA?

APIE KOKIĄ "KULTŪRA" ČIA KALBAMA? portretas
Ar apie Šimonytės, Šurajevo, Ramanausko, Valinsko, Tapino?...Regiono gyventojai gali tik sugriauti savo esamą kultūrą imdami pavyzdį iš tų valdžios kultūrininkų....
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių