Grėsmę Lietuvos saugumui keliantis Rusijos pilietis V. Vodo išsiųstas į Rusiją

Grėsmę Lietuvos saugumui keliantis Rusijos pilietis Vladimiras Vodo penktadienį išsiųstas iš Lietuvos į Rusiją.

Išvakarėse jis buvo sulaikytas Vilniuje, naktį praleido Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, kaip numato užsieniečių išsiuntimo iš šalies procedūros.

„Šiandien jis buvo nugabentas prie sienos su Rusija, į Kybartų pasienio kontrolės punktą. Atlikus visus formalumus, išsiųstas į Rusiją. Incidentų, nesklandumų ar neplanuotų įvykių, vykdant šį sprendimą, nebuvo“, – Eltai penktadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

ELTA primena, kad gegužės 15 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutinai nusprendė, kad Lietuva gali išsiųsti V. Vodo į Rusiją.

V. Vodo, kuriam dabar yra 62-eji, Lietuvoje gyveno nuo 1989 metų (35 metus), nuo 1998 m. lapkričio 1 d. su pertraukomis dirbo Lietuvoje, pirmasis leidimas nuolat gyventi Lietuvoje jam buvo išduotas 1993 metais, paskutinis leidimas nuolat gyventi Lietuvoje galiojo iki 2027 m. sausio 24 d.

Kovo 20 dieną Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai paliko galioti Migracijos departamento sprendimą, kuriuo panaikintas leidimas gyventi Lietuvoje ir nuspręsta iš Lietuvos į Rusiją išsiųsti šios šalies pilietį V. Vodo. Valstybės saugumo departamentas (VSD) yra pateikęs išvadą, kad šis asmuo kelia grėsmę Lietuvos saugumui.

Teismai padarė išvadą, kad Migracijos departamentas sprendime detaliai, išsamiai ir aiškiai išdėstė reikšmingas faktines aplinkybes, nurodė konkrečias taikytinas teisės normas ir jas pagrįstai taikė pareiškėjo atveju. Tiek teisiniai, tiek faktiniai sprendimo motyvai yra aiškūs.

Rusijos pilietis teigė, kad Migracijos departamentas neatsižvelgė į šeimines aplinkybes, į tai, jog slaugo savo garbaus amžiaus motiną, jo paties amžių, ilgus ekonominius ryšius. V. Vodo teigia, kad jis su Lietuva susijęs ypač glaudžiais šeimos ir socialiniais ryšiais, nuo 1989 m. dirbo Lietuvoje žurnalistu, puikiai kalba lietuviškai, visiškai nutraukęs visus ryšius su kilmės šalimi.

Kaip atsakovas šioje byloje dalyvavo Migracijos departamentas, trečiuoju suinteresuotu asmeniu buvo įtrauktas VSD.

Rusijos piliečiui leidimas gyventi Lietuvoje buvo panaikintas po gautos VSD išvados, jog šis asmuo kelia grėsmę šalies saugumui.

VSD vertinimu, pagal turimą informaciją ir atsižvelgiant į šiandieninę geopolitinę situaciją, Rusijos piliečio V. Vodo gyvenimas Lietuvoje kelia grėsmę valstybės saugumui.

VSD mano, kad žurnalistu prisistatantis V. Vodo pasižymi Lietuvai nelojaliomis pažiūromis, socialiniuose tinkluose platina Rusijos informacinę politiką atitinkančią propagandinę informaciją.

Lietuva taip pat yra priėmusi sprendimą išsiųsti buvusį prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderį, Rusijos pilietį Valerijų Ivanovą. Jis bus išsiųstas, kai bus baigtas jo baudžiamosios bylos procesas. NAUJAUSI KOMENTARAI

labai puiku

labai puiku portretas
visus vatnikus ir valstiecius siusti is salies. kolchozai rusijoje dar gyvi, gyvensite gerai kaip tarybiniais laikais.

Tik vienas klausimas:

Tik vienas klausimas: portretas
Kodėl tiek ilgai cackinosi su šituo nacistinės Rusijos skaliku?

ane?

ane? portretas
Visi tokie "agentai" seniai žinomi, suregistruoti ir stebimi, - tai kokią grėsmę jie kelia? Tiesiog tai situacijos eskalacija, juk reikia kažkaip paerzinti Maskvą, kai daugiau ir rimčiau nieko negali padaryti.
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių