Išrinktas naujas LRT tarybos pirmininkas – KTU rektorius E. Valatka

 • Teksto dydis:

Nacionalinio transliuojo LRT tarybos pirmininku išrinktas trečius metus taryboje dirbantis Kauno technologijos universiteto rektorius, chemijos inžinerijos daktaras Eugenijus Valatka.

E. Valatka pakeitė kadenciją baigusį žurnalistą, literatą Liudviką Gadeikį, pranešė LRT.

Pirmininko pavaduotoja išrinkta profesorė, ambasadorė, kultūros istorikė Irena Vaišvilaitė, šias pareigas ėjusi ir iki šiol.

„Džiaugiuosi sulaukęs narių palaikymo ir pasitikėjimo. Būti visuomeninio transliuotojo, aukščiausio kolegialaus organo, vykdančio LRT valdymo ir priežiūros funkcijas ir atstovaujančio visuomenės interesams, tarybos pirmininku yra didelė atsakomybė, ypač tokiais neramiais laikais, tačiau ir garbė, nes būtent sudėtingais momentais visuomenė atsigręžia į LRT“, – pranešime teigė E. Valatka.

LRT stengiasi tai įgyvendinti, vadovaudamasi savo misija, – telkti ir vienyti pažangai, ne tik objektyviai informuoti, bet ir formuoti vertybes.

Anot jo, šalies visuomenė laiko aukštai iškėlusi kokybės kartelę visuomeniniam transliuotojui.

„LRT stengiasi tai įgyvendinti, vadovaudamasi savo misija, – telkti ir vienyti pažangai, ne tik objektyviai informuoti, bet ir formuoti vertybes“, – sakė E. Valatka, į LRT tarybą deleguotas Lietuvos švietimo tarybos.

Antradienį vyko pirmasis naujos sudėties tarybos posėdis.

Nuo rugsėjo pradžios darbą pradėjo Seimo paskirti keturi nauji tarybos nariai.

Seimas naujai šešerių metų kadencijai paskyrė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinį direktorių Renaldą Gudauską, Vilniaus universiteto mokslininką Deimantą Jastramskį, buvusią Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkę, advokatę Laurą Matjošaitytę ir Šiaulių universiteto profesorių Juozą Pabrėžą.

Kadenciją LRT taryboje baigė žurnalistė, Vilniaus Universiteto partnerystės docentė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, dailininkas Raimondas Savickas, diplomatas Vytautas Petras Plečkaitis, buvęs LRT tarybos pirmininkas Gadeikis.

LRT taryba yra aukščiausioji LRT valdymo institucija, atstovaujanti visuomenės interesams. Ji prižiūri, kaip yra vykdoma visuomeninio transliuotojo misija, renka generalinį direktorių, tvirtina LRT radijo ir televizijos programų sudėtį, metines pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų vykdymo ataskaitas, vykdo kitas funkcijas, rašoma pranešime.

LRT taryba yra sudaroma šešeriems metams iš 12 asmenų. Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.NAUJAUSI KOMENTARAI

I

I portretas
Palinkėkime sėkmės išvarant iš LRT melagius ir vienos partijos propagandistus.

Labai padorus žmogus

Labai padorus žmogus portretas
Gal pavyks lrt grąžinti Lietuvos žmonėms, kad nebūtų vien tik valdančiųjų liaupsinimas ir propaganda.

Pasiūlymas

Pasiūlymas portretas
Padaryti LRT tikrai nacionaliniu radiju. Dabar iš 10 dainų gal 6 ar 7 angliškai skamba. Prie sovietų lietuvius rusino, o dabar kosmopolitai lietuvius nutautina angliškai. Gal nauja LRT taryba bus lietuviškesnė?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių