Kankintos paramedikės žinutė pasauliui: visa žmonija turi žinoti, kaip elgiasi Rusija

 • Teksto dydis:

Žymi ukrainiečių paramedikė Julija Pajevska-Taira paprašė paskutinių į Mariupolį atvykusių žurnalistų saugiai išvežti atmintuką, o jame esančius vaizdus parodyti pasauliui. Atmintuke kūno kamera užfiksuoti vaizdai, kaip jos komanda iš visų jėgų stengiasi išgelbėti kiekvieną gyvybę rusų apšaudomame mieste, tačiau pavyksta ne visada, pasakojama LNK reportaže.

Štai naktį į ligoninę atvyksta du vaikai – brolis ir sesuo, sunkiai sužeisti per susišaudymą patikros punkte. Jų tėvai žuvo.

„Kur skauda, mieloji? Kojas?“ – klausė paramedikė.

„Ranka, ranka“, – vos išlemeno sužeistoji.

Nepaisant Tairos pastangų ir maldos, mažasis berniukas miršta. Paramedikė atsisuka į sieną ir, nesuvaldžiusi emocijų, verkia. 

„Netekome berniuko, jis mirė. Mergaitę vis dar bandome atgaivinti, galbūt ji išgyvens“, – sako Taira. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Šiomis dienomis J. Pajevska-Taira lankosi Lietuvoje.

„Aš savo akimis mačiau, kaip miršta miestas. Aš daug kartų šiame kare mačiau, kaip miršta žmonės, tačiau šįkart pamačiau, kaip miršta pusė milijono gyventojų turintis miestas. Tai – didelė žaizda mano širdyje. Daugybės mano draugų likimas nėra aiškus iki šiandien“, – žurnalistams sakė Taira.

Paramedikės Julijos pagrindinė žinutė pasauliui, – kad visa žmonija žinotų, kaip elgiasi Rusija.

„Tai – daugybė sužeistų ir nužudytų vaikų. Ir, manau, nieko baisesnio nesame matę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Nors ne, tas pats vyko ir Sirijoje bei visur kitur, kur ateina Rusija“, – teigė moteris.

Tai – daugybė sužeistų ir nužudytų vaikų. Manau, nieko baisesnio nesame matę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų...

 

Kiek Rusija pagrobė civilių, pasak Julijos, nežino niekas. Blogiausia esą, kad tarptautinės organizacijos, tokios kaip Raudonasis Kryžius, negali jiems nieko padėti.

„Manau, kad dėl to didžiulio spaudimo, kurį Rusija daro visoms tarptautinėms organizacijoms. Neįsivaizduoju, kaip padėti Rusijos pagrobtiems ukrainiečiams. Pati Julija nelaisvėje praleido tris mėnesius. Ją vadino rusų nekenčiamo „Azovo“ pulko agente. Taira neslepia, kad su ja elgėsi nežmoniškai, tačiau daugiau detalių atskleisti nenori.

„Ten buvo visko, tačiau negaliu atskleisti daugiau detalių, nes vyksta tyrimas. Dėl to bet kokia informacija gali pakenkti tiems, kurie vis dar nelaisvėje“, – sakė Taira.

Beveik niekas neabejoja, kad rusai į nelaisvę paimtus ukrainiečius kankina. Tad reikia kuo dažniau pasauliui apie tai priminti.

„Matome, kad rusų propaganda siekia paveikti mūsų visuomenę, bando paskleisti sau naudingas žinias. Mes privalome nebūti pasyvūs šioje srityje ir iš anksto imtis tam tikrų sprendimų“, – kalbėjo europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Dėkodama Lietuvai ir visiems palaikantiems Ukrainą, moteris vos sulaikė ašaras.

„Aš svajoju apie naują Ukrainą, kurią mes pastatysime visi kartu su Amerikos, Europos sąjungininkų, taip pat ir Lietuvos pagalba. Tikiu, kad nugalėsime ir savo korupcijos problemas. Ačiū, kad priimate mūsų moteris ir vaikus. Ačiū jums, lietuviai“, – dėkojo Julija.

Kol kas Julija nori dar pailsėti, o tada vėl grįš dirbti paramedike. Tik šįkart – jau į frontą.

„Manau, visi kartu mes susitvarkysime. Taip?!“ – atsisveikindama kalbėjo paramedikė.


Šiame straipsnyje: LNK turinysJulija Pajevska-TairaparamedikėRusijakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių