KT pradės nagrinėti bylą dėl amžiaus ribos, nuo kurios nebegalima tapti vaiko globėju

  • Teksto dydis:

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradės nagrinėti bylą, kurioje spręs, ar Civiliniame kodekse įtvirtinta amžiaus riba, nuo kurios žmogus negali tapti vaiko globėju, neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarką.

Civiliniame kodekse numatyta, kad vaiko globėju negali būti skiriamas asmuo, sulaukęs šešiasdešimt penkerių metų arba vyresnis, išskyrus artimąjį giminaitį, jei jis nori laikinai globoti jaunesnį kaip dešimties metų vaiką. Dėl šios nuostatos gautas individualus konstitucinis skundas.

Pareiškėja į KT kreipiasi, nes negali tapti mirusios dukterėčios mažametės dukros globėja. Dėl to ji bylinėjosi teismuose ir juos pralaimėjo. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti pareiškėjos kasacinį skundą.

Pareiškėja teigia, kad Civiliniame kodekse įtvirtintas amžiaus ribojimas artimiems giminaičiams, skirtingai nei kitiems asmenims, be kita ko, kitiems vaiko giminaičiams, nėra taikomas. Ir tai, anot jos, Konstitucijos 29 straipsniui.

Jame numatyta, kad įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs, o žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių