L. Kasčiūnas apie į komendantūras užsiregistravusius žmones: tai tikrai viršijo lūkesčius

Per porą savaičių į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo per 3,2 tūkst. piliečių, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

„Pirmadienio duomenimis, turėjome 3 070. Tai galiu drąsiai sakyti, kad šiai minutei turime 3,2 tūkst. mūsų Lietuvos Respublikos patriotų, kurie registravosi į komendantūras“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė L. Kasčiūnas.

„Mano požiūriu, tai tikrai viršijimo lūkestį, kurį aš turėjau. Džiugu“, – pridūrė jis.

L. Kasčiūnas priminė, jog registracija į komendantūras tęsis iki pat rugpjūčio pabaigos. Rudenį kartu su komendantiniais šauliais ir maždaug 10 tūkst. parengtojo rezervo karių bus pradedamas karinio rengimo procesas.

„Jeigu mes sukursime tą užnugario sistemą, kurioje bus 20 tūkst. ar virš 20 tūkst. žmonių – manau, bus geras rezultatas“, – pažymėjo krašto apsaugos ministras.

Taikos metu jų karinį komendantinių vienetų rengimą užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP).

Ministerijos teigimu, užsiregistravę asmenys į pratybas karo komendantūrų karinių vienetų sudėtyje bus kviečiami nuo trijų iki dešimties dienų per metus. Pratybų metu ketinama užtikrinti aprūpinimą ginkluote ir ekipuote.

Karo atveju piliečiai, įtraukti į komendantūrų sąrašus ir įgiję karinių įgūdžių, padės ginti savo miestelį ar rajoną, saugos gyvenamojoje aplinkoje esančius svarbius objektus, kontrolės postus, užtikrins komendanto valandos laikymosi taisykles, dalyvaus turto rekvizicijos procese, stebės aplinką, kovos su nelegaliomis ginkluotomis grupėmis ar atliks kitas Lietuvos kariuomenės pavestas užduotis.NAUJAUSI KOMENTARAI

vienintelis kuris dirba lietuvai zmogus,pagarba jam,

vienintelis kuris dirba lietuvai zmogus,pagarba jam, portretas
KASCIUNAI,tikrink kas dedas BORKOS DVARUOSE,kodel neileidzia tikrintojus,ten rusas turi pozemini miesta,kur saugumas,kur istatymai leidziantis rusams seimininkauti lietuvos zemeje,KASCIUNAI ,DARYK TVARKA,

Tikrai

 Tikrai portretas
kiek kvailių, ką jie čia ruošiasi ginti, tikriausiai lanzbergio šutvę..
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių