Lenkijos ūkininkams ketinant blokuoti vieną iš pasienio punktų – A. Bilotaitės žinutė

Penktadienį Lenkijos ūkininkams ketinant blokuoti vieną iš pasienio punktų, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, jog šalies tarnybos yra pasirengusios užtikrinti viešąją tvarką šalies pasienyje.

„Tai aptarta su mūsų tarnybų vadovais, įsivertintos rizikos ir tie nepatogumai, kas gali kilti Lietuvos pusėje. Esame aptarę, kad mūsų pareigūnai yra pasirengę užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą, kad kuo mažiau nepatogumų kiltų mūsų gyventojams“, – trečiadienį prieš prasidedant Vyriausybės posėdžiui žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

„Pareigūnai yra pasiruošę, jie profesionalai – žino, kaip reaguoti. Pasidėlioti techniniai dalykai. Tiesiog svarbu paminėti, kad tai yra aptarta su mūsų tarnybomis ir jos yra pasiruošusios“, – pažymėjo ji.

Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.

Tiesiog svarbu paminėti, kad tai yra aptarta su mūsų tarnybomis ir jos yra pasiruošusios.

A. Bilotaitė: per trejus metus iš esmės pakeitėme valstybės sienos saugumo situaciją

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė trečiadienį dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) 2023 m. veiklos rezultatų pristatyme, kuriame buvo aptarti pastarųjų metų pasiekimai stiprinant valstybės sienos apsaugą, gerinant pasieniečių aprūpinimą, taip pat nubrėžtos gairės šių metų darbams.

„Per trejus metus įgyvendinome tai, kas iš pirmo žvilgsnio per tokį trumpą laiką atrodė neįmanoma. Sukūrėme pavyzdiniu Europai tapusį sienos apsaugos standartą – skubiai įrengtas 510 km fizinis barjeras, 100 proc. pasienio su Baltarusija padengta moderniomis sienų stebėjimo sistemomis. Sustiprinome pasieniečių aprūpinimą, taip pat ir NATO standartus atitinkančia ginkluote. Tad turime kuo didžiuotis. Mūsų siena stipriausia per visus 33 nepriklausomybės metus, o pasieniečiai geriau nei bet kada pasirengę atremti bet kokias grėsmes“, – VSAT renginyje kalbėjo ministrė A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, situacija pasienyje nuo 2021 m. pasikeitė neatpažįstamai. Tuo metu Audito išvada skelbė, jog tarnyba „neaprūpinta pagal karinį ir civilinės saugos standartą“. Valstybės sienos stebėjimo sistemos dengė tik 38 proc. pasienio su Baltarusija ruožo, o pabaigti jas planuota tik iki 2027 m. Ministrė pabrėžė, kad nuo 2020 m. VSAT biudžetas išaugo net 77,2 proc., iš jų 46,7 proc. skirta darbo užmokesčiui.

Prie valstybės sienos stiprinimo praėjusiais metais taip pat prisidėjo 4 pasienio kontrolės punktų uždarymas, atkurta Pakrančių apsaugos rinktinė, patrulio tako įrengimas, atnaujintas Valstybės sienos apsaugos priedangos planas, kuriuo stiprinama pasieniečių ir kariuomenės sąveika pasienyje.

Kalbėdama apie šių metų tikslus, ministrė A. Bilotaitė pabrėžė, kad reikia ir toliau stiprinti pasieniečių pajėgumus ir didinti reagavimo greitį, ruoštis netipinėms situacijoms ir atsakui į hibridines grėsmes.

Kaip nurodo ministerija, ateinančiais metais numatoma užtikrinti nuolatinį sienos stebėjimo sistemų atnaujinimą, pabaigti pasieniečių perginklavimą NATO standartus atitinkančiais ginklais, plėsti bepiločių orlaivių parką, stiprinti kontrmobilumo pajėgumus, rengti daugiau pratybų su kariuomene.

Ministrė taip pat pabrėžė, jog ypatingas dėmesys turėtų būti skirtas ES išorės sienos stiprinimui Rusijos Federacijos kryptimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ane?

Ane? portretas
Tai dabar po tos žinutės visi patenkinti ir viskas bus gerai kaip su slėptuvėmis...Valio tris kart.

Šaunuoliai

Šaunuoliai  portretas
Lenkai, seniai reikėjo blokuoti, užkniso tie ukrų benderovcų fašistai su savo prekėm

idomu

idomu portretas
PIRMAM > Anonist.mas Gal galite plačiau papasakoti, per kurį Lenkijos - Rusijos sienos kirtimo postą pasak jūsų keliauja "vaistai, elektronika ir visa ko reikia kariauti"? Prašau :) Kaip beretinis , taip imbicilas :)
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių