Lietuva žada sekti Lenkijos pavyzdžiu dėl užsienyje gyvenančių mobilizuojamų ukrainiečių

Lietuva žada sekti Lenkijos pavyzdžiu dėl užsienyje gyvenančių ir į karą šaukiamų ukrainiečių vyrų, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Taip jis kalbėjo kaimyninės šalies gynybos ministrui Wladyslawui Kosiniakui-Kamyszui (Vladislavui Kosiniakui Kamišui) pareiškus, kad Varšuva yra pasirengusi padėti Kyjivui susigrąžinti karinio amžiaus vyrus.

„Be abejo, reikės dar Vidaus reikalų ministerijos pozicijos, bet aš manau, kad kryptis yra teisinga, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Lietuvos ministras. – Luktelkim, gal jie pasiūlys variantą, kuris bus tinkamas ir Lietuvai.“

Jis teigė, kad Lenkija gali apriboti socialines išmokas ukrainiečiams, darbo leidimų, kitų dokumentų išdavimą. Vis tik ministras pabrėžė, kad ukrainiečiai nebus masiškai sulaikomi ir išsiunčiami.

„Ukrainai labai trūksta mobilizacinio rezervo – tų piliečių, kurie yra šaukiamojo amžiaus ir jie yra išvykę. Tai nėra teisinga tų piliečių atžvilgiu, kurie kovoja dėl savo valstybės“, – sakė L. Kasčiūnas.

Ukrainai labai trūksta mobilizacinio rezervo – tų piliečių, kurie yra šaukiamojo amžiaus ir jie yra išvykę. Tai nėra teisinga tų piliečių atžvilgiu, kurie kovoja dėl savo valstybės.

„Tokių žmonių daug Lietuvoje nėra. Yra tam tikra dalis, bet ji nėra didelė“, – pridūrė jis.

Siekdama paskatinti užsienyje gyvenančius šaukiamojo amžiaus vyrus grįžti į tėvynę, kai kuriems iš jų Ukraina nustojo išdavinėti naujus pasus. Tai reiškia, kad vyrai, kuriems taikoma ši priemonė, negalės gauti naujų pasų Ukrainos diplomatinėse atstovybėse užsienyje.

Pastaraisiais mėnesiais Ukrainos pajėgos, kurias rusai gerokai lenkia ginkluotės ir personalo skaičiumi, nuolat užleidžia pozicijas Maskvos pajėgoms, neseniai užėmusioms rytinį Avdijivkos miestą ir dabar įsitvirtinančioms aplinkiniuose kaimuose.


Šiame straipsnyje: Laurynas Kasčiūnaskaras Ukrainojemobilizuojami ukrainiečiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių