Lietuvai pradėjus procedūrą dėl pilietybės atėmimo, I. Liepa sako neketinanti pasikeisti

  • Teksto dydis:

Lietuvai pradėjus procedūrą dėl išimties tvarka suteiktos pilietybės atėmimo, balerina Ilzė Liepa sako neketinanti pasikeisti.

„Dabar toks laikas, kai aš negaliu nekalbėti apie tai, kad aš myliu savo šalį, kad aš palaikau savo prezidentą. Ir jei mano žodžiai Lietuvai yra įrodymas, kad reikia iš manęs atimti pilietybę, ką aš galiu padaryti? Aš juk negaliu pasikeisti. Aš manau, kad dabar laikas, kai negalima tylėti, ir aš išsakau savo poziciją“, – per spaudos konferenciją sakė I. Liepa.

Ją ketvirtadienį cituoja Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) įpareigojo Migracijos departamentą pradėti balerinos I. Liepos Lietuvos pilietybės netekimo procedūrą, argumentuodama, kad jos vieši pasisakymai vertinami kaip diskredituojantys valstybę.

Migracijos departamentas savo ruožtu jau kreipėsi į kompetentingas institucijas prašydamas įvertinti I. Liepos teiginius apie karą Ukrainoje ir Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Anot departamento, nustačius, kad I. Liepos veiksmai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, departamentas parengs siūlymą Vidaus reikalų ministerijai kreiptis į prezidentą dėl pilietybės atėmimo.

Pagal Pilietybės įstatymą, išimties tvarka įgytos Lietuvos pilietybės asmuo netenka, jeigu jis savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių, jų sąjungininkų saugumo interesams.

Vadovaudamasis šia nuostata prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos pilietybę atėmė iš ledo šokėjos Margaritos Drobiazko. Ji su vyru Povilu Vanagu dalyvavo Rusijos prezidento atstovo spaudai žmonos rengiamuose projektuose.

Dėl I. Liepos pilietybės atėmimo G. Nausėda laukia atitinkamo VRM kreipimosi ir Pilietybės reikalų komisijos siūlymų.

LRT televizija sekmadienį pranešė, kad interviu Rusijos žiniasklaidai Lietuvos ir Rusijos pilietybes turinti I. Liepa smerkia Baltijos šalis už jų elgesį ir palaiko Rusijos prezidento V. Putino pradėtą karą Ukrainoje.

Sovietų laikų latvių kilmės baleto primarijaus Mario Liepos dukrai Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta 2000-aisiais. Tuomet skelbta, kad  Maskvos Didžiojo teatro solistei pilietybė suteikta už tai, kad daugiau nei dešimtmetį šoko su Lietuvos baleto artistu Petru Skirmantu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ginras

Ginras portretas
Von k@c@pų šlovintoja.Tegul toliau bučiuoja putlerio subinę, ruzzkių tešlagalvė.

.

. portretas
Bet troliu nemazai priperejo raudonos kremlinu pabaisos.

onute

onute portretas
Liepa didelė didelė tau pagarba aš tau sakau lietuvė tremtiniu vaikas
VISI KOMENTARAI 29

Galerijos

Daugiau straipsnių