Lietuvių kalbos komisijos vadovams leista papildomai užsiimti moksline ir kūrybine veikla

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) vadovams leista papildomai užsiimti pedagogine, moksline ir kūrybine veikla.

Seimas praėjusią savaitę vienbalsiai „už“ buvus 125 Seimo nariams priėmė tokias Valstybinės lietuvių kalbos komisijos įstatymo pataisas. Jas inicijavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas, Liberalų sąjūdžio atstovas Artūras Žukauskas ir šio komiteto narė konservatorė Dalia Asanavičiūtė.

Pagal naują tvarką, kalbos komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus jiems nustatytą darbo užmokestį už darbą komisijoje ir atlyginimą už kūrybinę, pedagoginę ir mokslinę veiklą.

Parlamentarai sako projektą inicijavę, kad Valstybinei lietuvių kalbos komisijai vadovaujantys asmenys neprarastų savo akademinių įgūdžių ir galėtų tęsti mokslinius tyrimus.

Iniciatoriai tikisi, kad toks pakeitimas leistų pritraukti į VLKK pirmininko ir pavaduotojo pareigas mokslininkus, pedagogus ir kitus akademinės bendruomenės narius.

VLKK sprendžia Valstybinės kalbos įstatymo įgyvendinimo klausimus, teikia su kalbos politika susijusias išvadas, ekspertizę, nustato lietuvių kalbos tvarkybos kryptis, sprendžia jos norminimo ir kodifikavimo klausimus, rūpinasi lietuvių kalbos diegimu į informacijos technologijas, visuomenės kalbos kultūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių