LSMU Kauno ligoninė dalyvavo karinėse pratybose: ar medikai tinkamai pasiruošę?

Birželio 11 d. LSMU Kauno ligoninės Josvainių g. ir Laisvės al. padaliniuose vyko civilinės saugos pratybos. Tai buvo viena iš šalyje vykstančių karinių pratybų „Geležinis vilkas 2024-1“ dalių.

Pagal pratybų scenarijų po imituojamo masinio incidento Jonavos rajone į Josvainių g. padalinį leidosi karinis sraigtasparnis su šešiais „pacientais“. Taip pat buvo vežama kelios dešimtys kitų įvairaus sunkumo „sužalotųjų“. Jie buvo vežami į šį bei į Laisvės al. esantį LSMU Kauno ligoninės Skubios pagalbos ir traumų skyrių.

Kaip sakė LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas, situacija buvo maksimaliai artima realybei. „Reikėjo išrūšiuoti pacientus pagal sužalojimo sunkumą, paskirstyti juos į atitinkamus skyrius, suteikti įvairaus pobūdžio medicininę pagalbą, parengti tolesnį „pacientų“ gydymą. Džiaugiuosi, kad mūsų medikai gerai susidorojo su savo užduotimis, parodė sugebėjimus ir pasirengimą nekasdieninėms ir ekstremalioms situacijoms, jei tokios įvyktų realiame gyvenime“, – teigė vadovas.

Pasak LSMU direktorės infrastruktūrai ir valdymui Helgos Marijos Kauzonės, pratybose medikams talkino ir nemedicininių padalinių darbuotojai, jie užtikrino sklandų pacientų pervežimą bei kitų užduočių vykdymą. „Turėjome puikią galimybę ne tik įsivertinti turimus įgūdžius, bet ir išanalizavus savo veiksmus, toliau tobulinti pasirengimą įvairioms ekstremalioms situacijoms“, – įsitikinusi dr. H.M. Kauzonė.

Reikėjo išrūšiuoti pacientus pagal sužalojimo sunkumą, paskirstyti juos į atitinkamus skyrius, suteikti įvairaus pobūdžio medicininę pagalbą, parengti tolesnį „pacientų“ gydymą.

Kaip skelbė Lietuvos kariuomenė, šalyje vyksta vienos didžiausių šiais metais tarptautinių lauko taktikos pratybų „Geležinis vilkas 2024-1“.

Beveik dvi savaites truksiančiuose mokymuose Gaižiūnų ir Kazlų Rūdos poligonuose bei Kauno, Jonavos, Kaišiadorių ir Prienų rajonuose atliekamos gynybos ir puolimo operacijos, kurių metu treniruojasi daugiau kaip 3,7 tūkst. Lietuvos sąjungininkų karių ir daugiau kaip 500 karinės technikos vienetų.

Pagrindiniai šių mokymų dalyviai – Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, Karaliaus Mindaugo husarų ir Logistikos batalionai bei Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė. Mokymuose dalyvaujantys kariniai daliniai pratybose naudoja tankus, pėstininkų kovos mašinas, savaeigius artilerijos pabūklus, šarvuotus transporterius.

Be Lietuvos karių šiuose mokymuose taip pat dalyvauja kariniai vienetai iš Belgijos, Čekijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo, Norvegijos, Nyderlandų ir NATO priešakinių pajėgų kovinei grupei vadovaujančios Vokietijos. Pratybos „Geležinis vilkas“ yra vieni didžiausių taktinių mokymų, kasmet vykstančių Lietuvoje, jomis siekiama palaikyti ir įvertinti Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vienetų kovinę parengtį, taip pat ir LSMU Kauno ligoninės pasirengimą neįprastiems atvejams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jeigu

Jeigu portretas
nepasiruošę tai vykstant karui pasiruoš, gal nepabėgs su pinigų maišais ir gero gyvenimo įdirbiu.

Heinz Guderian

Heinz Guderian portretas
Litovcy tiesiog veržte veržiasi į mūšį, žiū, kad tik jų troškimai neimtų ir išsipildytų

Jei

Jei portretas
su pampersais - is dalies pasiruose.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių