M. Navickienė įvardijo, ką svarbu ištaisyti švietimo srityje

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) laikinai vadovausianti socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad artimiausiu metu būtina užtikrinti sklandų tarpinių vienuoliktokų patikrinimų bei brandos egzaminų vykdymą.

„Įgyvendinimo klaidas bendromis jėgomis (...) reikia ištaisyti ir svarbiausia užtikrinti, kad dabar tarpiniai patikrinimai ir artimiausi egzaminai įvyktų sklandžiai, be nesusipratimų“, – žurnalistams trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį sakė M. Navickienė.

Ji siūloma laikinai vadovauti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vietoje atsistatydinančio Gintauto Jakšto.

M. Navickienė teigė, kad švietimo bendruomenėje kilusią įtampą mažins kalbėdama su jos atstovais bei kolegomis ministerijoje.

Konservatorė taip pat sakė, kad sprendimą, ar tvirtinti atsistatydinančio G. Jakšto komandos parengtą tarpinių patikrinimų planą, priims su juo susipažinusi.  

Įgyvendinimo klaidas bendromis jėgomis (...) reikia ištaisyti ir svarbiausia užtikrinti, kad dabar tarpiniai patikrinimai ir artimiausi egzaminai įvyktų sklandžiai, be nesusipratimų.

„Aš pasitikiu, kad būnant komandoje reikia daryti dalykus, kuriuos reikia padaryti. (...) Paliepimų nėra, baudžiavos, kaip sakė premjerė, nėra. Bet jeigu reikalinga pagalba ir tvarka, tai tikrai ją suteiksiu ir padėsiu įgyvendinti“, – teigė M. Navickienė, atsakydama į klausimą, ar ilgai buvo įkalbinėjama premjerės laikinai vadovauti ŠMSM.

Ji tikino Vyriausybėje nesusidūrusi su nepriimtina darbo kultūra: „Tikrai nesu susidūrusi su dalykais, kuriuos paminėjo ministras (G. Jakštas – BNS)“. 

G. Jakštas apie atsistatydinimą pranešė antradienį per spaudos konferenciją. Ministras teigė, kad jo pasitraukimą lėmė premjerės aplinkos asmenų duodami nurodymai.

Ministro teigimu, paskutinis pavedimas buvo susijęs su tarpinių patikrinimų vertinimo skale, kad tie, kas yra surinkę daugiau taškų, gautų daugiau nei maksimalų balų skaičių. Anot jo, toks pavedimas duotas „be galimybės diskutuoti“.

Tuo metu premjerė sakė G. Jakšto paprašiusi pasiūlyti, kaip įvertinti gerai tarpinių patikrinimų užduotis išsprendusius vienuoliktokus, kad būtų ištaisytas „neteisingumo jausmas“. Ji sakė apgailestaujanti, kad prašymas atkreipti dėmesį į problemą sukėlė „tokią stiprią reakciją“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Apgailestauju,

Apgailestauju, portretas
Kad šiai ministerijai gali vadovauti bet kas, bet kaip. Nejaugi, nėra pedagogų, išmanančių šią sritį. Ne, būtinai reikia besmegenių partiečių
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių