Meteorologai: tikėtina, kad šiemet vasara baigsis rekordiškai vėlai

  • Teksto dydis:

Kada Lietuvoje baigiasi vasara? Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pasidalijo prognozėmis.

„Dažnas paklaustas, kada baigiasi vasara, sakytų, kad rugpjūčio 31-ąją, tačiau meteorologiniu atžvilgiu tai nebūtų visiškai teisingas atsakymas. Iš tikrųjų skirtingais metais skirtinguose regionuose vasara iškeliauja nevienodu metu. 1991–2020 m. laikotarpiu meteorologinė vasara Lietuvoje vidutiniškai baigdavosi rugsėjo 4 d., tačiau ši data skirtingose šalies vietovėse nemažai skiriasi: pvz., Laukuvoje tai yra rugpjūčio 29-oji, o Nidoje – rugsėjo 16-oji. Nors tarp vietovių (tiesia linija) vos 85 km, tačiau Nidoje vasara vidutiniškai baigiasi beveik 3 savaitėmis vėliau“, – skelbiama tarnybos feisbuko paskyroje.

Anot specialistų, šiemet rugsėjis pasitaikė neįprastai šiltas, todėl vasara vis dar tęsiasi.

 

 

„Šiandien, rugsėjo 19-ąją, ji užsitęsusi net dviem savaitėmis ilgiau nei vidutiniškai ir dėl prognozuojamų šiltų orų ateinančiomis dienomis tęsis toliau. Tikėtina, kad šiemet vasara baigsis rekordiškai vėlai. Paskutinį kartą labai vėlai ji pasibaigė 2018 ir 2020 metais, atitinkamai, rugsėjo 21-ąją ir rugsėjo 22-ąją (vidutiniškai Lietuvoje)“, – teigė tarnyba.

Ar jau prasidėjo bobų vasara, nes laukuose pilna voratinklių? „Jeigu turima galvoje bobus (t. y. vorus), tuomet taip, ji jau prasidėjusi. Na, o meteorologiniu atžvilgiu, laukiantiems bobų vasaros pirmiausia reiktų sulaukti meteorologinės vasaros pabaigos, kadangi šis reiškinys susijęs su tam tikra atmosferos cirkuliacija, kai virš Atlanto vandenyne esančių Azorų salų įsitvirtina anticiklonas, kuris į mūsų regioną atneša šiltą ir gražų orą. Įprastai bobų vasara būna (jei iš viso būna) po pirmųjų stipresnių šalnų (tokių kol kas nebuvo) rugsėjo pabaigoje arba spalio pirmąjį dešimtadienį, t. y. auksinio rudens laikotarpiu. Jos trukmė gali siekti nuo 1–2 dienų iki 1–2 savaičių“, – teigė meteorologai.


Šiame straipsnyje: oraivasarabobų vasara

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių