Ministerija su A. Navicko profsąjunga tęs derybas dėl geresnių sąlygų pedagogams

  • Teksto dydis:

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, antradienį tęs derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) dėl geresnių sąlygų pedagogams.

A. Navickas BNS patvirtino, kad derybose profsąjungos atstovai dalyvaus.

Jo vadovaujama profsąjunga pirmadienį ministerijai pateikė kompromisinius siūlymus dėl keliamų reikalavimų pedagogams. A. Navickas siūlymų nedetalizavo.

Antradienį taip pat numatomas šios profsąjungos atstovų ir prezidento Gitano Nausėdos susitikimas.

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų praėjusį penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai bei ŠMSM nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Streiką planuojama tęsti apie mėnesį.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., o nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

A. Navicko vadovaujamos profesinės sąjungos tokie ministerijos pasiūlymai netenkina. Ji reikalavo mokytojų atlyginimus jau nuo šio rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų, taip pat kėlė kitus reikalavimus – mažinti moksleivių klasėse skaičių, mokytojų darbo krūvį, gerinti darbo sąlygas.

Tuo metu švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas ir dar keturios profesinės sąjungos, tarp jų ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, praėjusį ketvirtadienį sutarė iki kitų metų gegužės parengti planą, kaip bus didinamas darbo užmokestis mokytojams po 2024 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Elena

Elena portretas
Pinigų atsiras, kai išnaikins visas prisisiurbusias erkes, visas nevalstybines organizacijas

SD projektas

SD projektas portretas
Blinkevičiūtės projektas sugriuvo, Fizrukų iškyla - juokingas kelių bobučių sportinio ėjimo turnyras baigėsi mazoliais ir pakrykštavimais ir ubago lazda, Tokių fizrukų apskritai nereikia lietuvos ateities mokyklose. Gėda.

asd

asd portretas
Šitas kaimo tinginys baigia užknist visą Lietuvą.Paklauskit kiek jis etato dirba, neturi ką veikt tai ir marširuoja.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių