Mokslininkai ragina ruoštis: ateityje laukia daug baisesnės audros

  • Teksto dydis:

Lietuvą siaubusi audra pareikalavo vienos gyvybės ir pridarė milžiniškų nuostolių. Vien „Lietuvos draudimo“ ekspertai skaičiuoja, kad po savaitgalio bendra patirta žala greičiausiai viršys milijoną eurų. Griūvantys medžiai gadino ne tik nekilnojamąjį turtą, automobilius, bet ir derlių. Taip pat dabar daugelio naudojamas saulės elektrines. Tiesa, draudikai mato tik dalį vėtros padarytos žalos. Daugiau nei pusė lietuvių turto nėra apdraudę, praneša LNK.

Mokslininkai sako, kad turėtume pratintis prie vis eksramalėjančių orų sąlygų. Tokių audrų, kokios siautė Lietuvoje, bus daugiau ir stipresnių. Apie tai plačiau papasakojo Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Andrius Romanovskis.

– Ar jau žinomi praėjusios audros padaryti nuostoliai?

– Dar ne visi mūsų klientai registravo savo žalas. Bet jau dabar prognozuojame, kad jos viršys milijoną eurų. Draudikai skaičiuoja iki tūkstančio jau dabar skirtingose bendrovėse registruotų atvejų. Tikėtina, kad tas skaičius didės.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Dėl ko labiausiai kreipiamasi į draudikus? Dėl nuniokoto nekilnojamo turto, dėl automobilių, derliaus?

– Daugiausiai dėl automobilių ir nekilnojamo turto.

– Daug kas jau turi saulės energijos baterijas ant stogų. Ar jos draudžiamos? Ar audra jas suniokojo?

– Jau matėme, kad kai kuriuose rajonuose buvo kruša. Tai gali būti, kad saulės baterijos bus pažeistos. Gavome pranešimų dėl žaibų išlaidų, dėl sudegusios buitinės technikos.

– Ar visi nuostoliai kompensuojami?

– Viskas, kas yra susiję su stichija, yra įtraukta į bazinį draudimo produktą. Norime atkreipti dėmesį, kad gyventojai turėtų atsakingai elgtis ir nevažiuoti per balas, apsemtas gatves. Principas yra toks – draudikas atlygina staigią ir netikėtą žalą. Tai reiškia, kada jos negalima išvengti. Bet jei žmogus matė, kad gatvės apsemtos ir bandė rizikuoti, ir ją įveikti, tai gali būti pripažinta nedraudiminiu įvykiu.

Principas yra toks – draudikas atlygina staigią ir netikėtą žalą.

– Kaip įrodyti, kad nespecialiai važiavau per balą, kad nebuvo, kur pasitraukti?

– Draudikai nėra detektyvai. Mes atlyginame tokias žalas. Bet mes kreipiamės ir tikim mūsų klientų protingumu, kad nereikia rizikuoti.

– Jei kruša siautė sode, bet žmogus į jį atvažiuos tik po savaitės ar net mėnesio ir pamatys žalą. Ar vis dar galima tikėtis kompensacijos?

– Be abejonės. Reikia fiksuoti tą įvykį. Įvykis turi būti įvykęs draudimo sutarties galiojimo metu. Ne taip svarbu, jei žmogus pamato vėliau.

– Potvynio padariniai gali išryškėti automobilyje nebūtinai kitą dieną, tai gali paaiškėti po mėnesio. Ką daryti tada?

– Jei matote, kad automobilis pažeistas dėl vandens, mūsų rekomendacijos – kreiptis į automobilius tvarkančias įmones, kad jos įvertintų jų būklę. Stichija yra naujas reiškinys.

Lietuvoje pasitaiko vis dažniau iki tol nematytų dalykų. Turtą reikia saugoti, nebent esame labai turtingi ir galime iš savo kišenės susimokėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Aišku tik viena , kad pakels draudimo ikainius.

viskuom tikintis

viskuom tikintis portretas
o tai kaip ruoštis ir kada ? ar ta , škias.. ,, evakuacinė kuprinė '' tinka baisios audros atvejui , ar vėl per tv rodys ir mokins kaip susikrauti ? aš tai susikroviau viską pagal ,,a la liveta kazlauzckienė" , nors man moteriški kailinukai kaip ir nelabai tinka , bet slėptuvėje ant grindų pac tac !

to\\\\\.../////

to\\\\\...///// portretas
Baisiau už tave ,išsigimusį,nėra,bet mums dzin,gydykis,jei dar gali
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių