A. Navicko vadovaujama profsąjunga antradienį atnaujins mokytojų streiką

  • Teksto dydis:

Antradienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) atnaujins visuotinį mokytojų streiką, praneša profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Streikuojantys mokytojai planuoja stebėti Seimo posėdį, kurio metu ketinama tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą.

Profesinės sąjungos lyderis A. Navickas primena, kad mokytojai prašo kitų metų biudžete numatyti didesnį mokytojų atlyginimų kėlimą – po 15 proc. nuo sausio ir nuo rugsėjo. LŠDPS pedagogai tikisi, kad Seimo nariai pritars mokytojų reikalavimui, nes, anot jų, padidinus darbo užmokestį tik po 10 procentų nuo sausio ir tiek pat nuo rugsėjo, „geriausiu atveju bus kompensuota infliacija“. Taip pat profsąjungos atstovai įsitikinę, kad tokiu atlyginimų didinimu nebus pasiektas 130 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio (VDU) tikslas, numatytas politinių partijų susitarime dėl švietimo.

A. Navickas primena, kad LŠDPS yra pareiškusi nepasitikėjimą Vyriausybės atliktais vidutinio mokytojų darbo užmokesčio skaičiavimais.

LŠDPS pirmininko A. Navicko teigimu, pozicijoje ir opozicijoje esantys Seimo nariai balsuodami dar gali ištaisyti ydingą darbo užmokesčio skaičiavimą ir pritarti mokytojų siūlymams didinti atlyginimus labiau nei numatė Vyriausybė.

„Seimo narių balsavimas galėtų būti lemtingas tikintis pokyčių. Priešingu atveju biudžeto patvirtinimas, neatsižvelgiant į susidariusią situaciją, tik dar labiau pagilintų krizę švietimo sistemoje. <...> Su šita Vyriausybe toliau nebus prasmės derėtis, jeigu jie nepriims to sprendimo, kurio tikisi iš jų visuomenė“, – sako streiką atnaujinsiančių mokytojų lyderis.

LŠDPS primena, jog rugsėjo 29 d. pradėtas streikas buvo atnaujintas lapkričio 22 d., Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nesutarus dėl mokytojų keltų reikalavimų: darbo užmokesčio pedagogams, darbo krūvio sandaros ir mokinių skaičiaus klasėse mažinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Svečias

Svečias portretas
Kurie čia badaujat ar neturit kuo apsirengti? Paskelbkite adresą, sušelpsiu makaronais, raugintais agurkais, namine uogiene. Turiu nebenešiojamų rūbų, batų. Gal praverstų mano jau perskaitytos knygos?

Kiek galima

Kiek galima portretas
Baikit tas nesąmones eikit dirbt sugalvojo čia pinigų pinigų

Daugiau jokių finansinių nuolaidų pedagogams !

Daugiau jokių finansinių nuolaidų pedagogams ! portretas
Daugiau jokių finansinių nuolaidų pedagogams !
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių