Netoli Telšių siūloma steigti naują Germanto regioninį parką

Telšių rajono savivaldybė siūlo prie miesto steigti Germanto regioninį parką.

Kaip nurodoma parko steigimo projekto aiškinamajame rašte, į teritoriją siūloma įtraukti Germanto kraštovaizdžio draustinį, Buožėnų bei Vilkaičių geomorfologinius draustinius, išimant urbanizuojamas teritorijas, Lieplaukės kaimą ir Džiuginėnus. Siūlomo steigti parko plotas sudarytų apie 7,7 tūkst. hektarų.

Pasak projekto, įsteigus regioninį parką būtų užtikrinama kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės vertybių apsauga, būtų lengviau pritraukti papildomas investicijas, būtų kuriamos naujos darbo vietos ir sudaromos palankesnės sąlygos smulkiam ir vidutiniam verslui vystyti, skiriamos lėšos teritorijai tvarkyti, suaktyvėtų kultūrinis gyvenimas, krašto tradicijų puoselėjimas.

„Dabartinėje teritorijoje yra Germanto ežeras ir yra Germanto draustinis, o jame prie ežero yra mūsų dar vienas senas simbolis, Germanto vila. Mes norim, kad ateitų investuotojas, kad galėtų ten daryt kažką naudingo“, – BNS sakė Telšių rajono meras Vytautas Urbanavičius.

Mes norim, kad ateitų investuotojas, kad galėtų ten daryt kažką naudingo.

„Dėl to mes pasitarę su Aplinkos ministerija priėjome išvados, kad reikia kurti regioninį parką, plačiau apimant teritoriją. Ten yra ką saugoti toje planuojamoje regioninio parko teritorijoje, o tą vietą padaryti rekreacine, tokiu atveju įgaunama galimybė joje kažką keisti ir pritaikyti žmonėms“, – pridūrė jis.

Anot aiškinamojo rašto, parko teritorijoje būtų galimybės sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui, slidinėjimo trasoms, poilsiavietėms ir stovyklavietėms,  būtų įrengti dviračių takai, vykdomas turizmas žirgais.

„Mes tada su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba esam susitarę, kad kreipsimės į juos ir tarsimės dėl proceso prisidėjimo. Jie sako, kad mes finansavimą kitiems metam planuotume, bet jei dar jūs savivaldybė pasidedate, mes tada turim didesnę galimybę“, – pasakojo meras.

Praėjusią savaitę vykusio Telšių rajono savivaldybės posėdžio metu tarybos narys Algirdas Bacevičius skeptiškai vertino parko steigimo idėją.

„Germanto draustinis yra svarbus reikalas. Atsiras iškart statybos, kažkas uždirbs pinigus, kažkas gaus dovanų. Nepritariu, tai yra biznis kažkieno, lobistų ar firmų, su laiku išaiškės, kas nupirks kažkam naują mašiną už pagalbą“, – sakė jis.

Siūlymui steigti Germanto regioninį parką pritarė 18 tarybos narių, vienas susilaikė, vienas buvo prieš.

Rajono savivaldybei pritarus parko steigimui jos administracija ketina kreiptis į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą su pasiūlymu jį inicijuoti.

„Jau trys dešimtmečiai kai Lietuvoje neįsteigta nei viena saugoma teritorija, būtų unikalus įvykis“, –  teigė tarybos narys Kęstutis Trečiokas.NAUJAUSI KOMENTARAI

skiep

skiep portretas
vel trinkeliu kelis kvadratinius kilometrus isklos?

KAUNAS irgi g r a ž ė j a -

KAUNAS irgi g r a ž ė j a - portretas
MATIJOŠAIČIO komanda -- baigia už AUSŲ ištraukti net visus KONSERVUS, iš jų pačių sukaupto MĖŠLO.

:)))

:))) portretas
pries kelis metus buvo mada arenas statyti, o dabar - kiekvienose kalabibiskese po nacionalini parka... gera metyt ne savo pinigus...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių