Pabradėje vyko karinės pratybos „Grand Quadriga 2024“: jos yra išskirtinės savo apimtimi

Pabradėje trečiadienį vyko karinės pratybos „Grand Quadriga 2024“, kurių metu pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ veikė kartu su Vokietijos 12-ąja tankų brigada, 37-ąja mechanizuotąja brigada, Nyderlandų 13-ąja lengvąja pėstininkų bei Prancūzijos-Vokietijos brigadomis.

Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių rajone) vykusios pratybos buvo orientuotos į dviejų divizijų perdislokavimą iš centrinio Europos regiono į rytus, o beveik mėnesio trukmės laikotarpiui į Lietuvą dislokuota virš 3 tūkst. Vokietijos karių bei 200 vienetų karinės technikos.

Žiniasklaidos ir svečių dienos metu buvo pademonstruoti trys vykdomų pratybų elementai: minų lauko išvalymas, mobiliosios ligoninės valdymas bei transporto priemonių ir personalo švarinimas.

Parodomojoje programoje pasirodė tankai „Leopard 2“, pėstininkų kovos mašinos „Puma“, savaeiges artilerijos sistemos „PzH 2000“ ir atakos sraigtasparnis „Tiger“.

Pratybas stebėjęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys žurnalistams sakė, kad karinės pratybos „Grand Quadriga 2024“ yra išskirtinės savo apimtimi. Šios pratybos, anot jo, yra dalis Vilniaus NATO viršūnių susitikime patvirtintų planų.

„Vokietijos Bundesveras pirmą kartą po Šaltojo karo laikų vykdo tokio plataus masto – divizijos lygmeniu ir aukščiau – pajėgų perdislokavimą į rytinį NATO flangą, konkrečiai – į Lietuvą. Tai – regioninių NATO planų, kurie patvirtinti pernai vasarą, Vilniaus viršūnių susitikime, dalis, kuomet realiomis kovos sąlygomis siekiame išbandyti jiems priskirtų pajėgumų – 10-osios Bundesvero tankų divizijos bei kitų pajėgų – operatyvų ir greitą atvykimą į Lietuvą, kilus grėsmei bei žvalgybos indikatoriams signalizuojant“, – žurnalistams pasakojo V. Rupšys.

Šis pavasaris buvo išskirtinis Lietuvos kariuomenei savo intensyviu kovinio rengimo ciklu, kuomet mūsų valstybės teritorijoje vyko ir tebevyksta virš 20 skirtingo lygmens bei apimties nacionalinių ir tarptautinių pratybų.

Anot jo, šių pratybos rodo, kad Lietuvos sąjungininkai jau būtų Lietuvoje, priešiškoms jėgoms dar nepradėjus realių karinių veiksmų.

Lietuvos kariuomenės vadas akcentavo, kad šis pavasaris Lietuvoje išsiskiria karinių pratybų gausa.

„Šis pavasaris buvo išskirtinis Lietuvos kariuomenei savo intensyviu kovinio rengimo ciklu, kuomet mūsų valstybės teritorijoje vyko ir tebevyksta virš 20 skirtingo lygmens bei apimties nacionalinių ir tarptautinių pratybų“, – komentavo V. Rupšys.

Vokietijos kariuomenės vadas Carstenas Breueris pažymėjo, kad pratybų „Grand Quadriga 2024“ galima išvysti Lietuvos, Vokietijos ir kitų šalių ginkluotųjų pajėgų bendradarbiavimą, veikimo pagrindus.

„Pratybomis pademonstruota Vokietijos atsakomybė, solidarumas, pasiryžimas veikti su NATO sąjungininkais“, – dėstė C. Breueris ir pridūrė, kad šios pratybos siunčia Rusijai „atgrasymo žinutę“.

NATO sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiosios vadavietės štabo viršininkas Joachimas Rühle sakė besidžiaugiantis įvykusiomis pratybomis.

„Pratybomis pademonstruota transatlantinė jėga, karinių pajėgų Europoje stiprybė. Mes pamatėme puikų karių bendradarbiavimo pavyzdį. (...) Pratybomis parodėme, kad galime apginti NATO nuo bet kokios grėsmės šiame regione“, – dėstė J. Rühle.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas portretas
Vun į būdą kacapo šikpopieri

Onė

Onė portretas
Tai va čia tokia gamtosauga ar ne simonai su tom pratybom visa lietuva niokojama o jūs nematot ar ne
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių