Pasienyje su Baltarusija devintą parą nefiksuota neteisėtų migrantų

  • Teksto dydis:

Jau daugiau kaip savaitę pasieniečiai nefiksuoja nė vieno bandymo patekti į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, antradienį nei Lietuvos, nei Latvijos pasieniuose, nei pirmadienį Lenkijos pasienyje nepastebėta bandymų nelegaliai kirsti sienas.

„Antradienis buvo jau devinta para paeiliui, kai į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose nebandė brautis nė vienas neteisėtas migrantas. Tai yra šiemet tokių atvejų nebūta nė vieno“, – nurodė VSAT.

Tokia pat situacija fiksuota ir pernai nuo spalio 31-osios iki lapkričio 7-osios. Pasieniečių teigimu, nuo 2021 metų vasaros, kai prasidėjo migrantų antplūdis, buvo tik vienas dar ilgesnis toks sąlyginės ramybės laikotarpis, kai nė vienas užsienietis nebandė neteisėtai kirsti Lietuvos sienos. Taip nutiko pernai vasario 18–kovo 1 dienomis, tai yra 12 parų iš eilės.

Dabar Lietuvos pasienio pareigūnai tai sieja su atėjusiais šalčiais bei apgręžimo politikos pasekmėmis.

Pernai VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti daugiau kaip pustrečio tūkstančio netesėtų migrantų.

Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, dėl jo Vakarai kaltina Minsko režimą.

Tuomet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Per šį laikotarpį Lietuvos pasieniečiai migrantus apgręžė beveik 22 tūkst. kartų. Kai kurie užsieniečiai ne po kartą bandė neteisėtai kirsti sieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neber kantrybes

Neber kantrybes portretas
Pasienyje nesimato, bet Lietuvos viduje knibzdete knibzda. Ar prades pagaliau deportuoti "zaliuosius" isibrovusius cia is kacapyno ir bulbasijos?

sniegas

sniegas portretas
sendien bus .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių