Pasienyje su Baltarusija toliau nefiksuojama neteisėtų migrantų

  • Teksto dydis:

Pasienyje su Baltarusija toliau nefiksuojama neteisėtų migrantų, antradienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Remiantis statistika, neteisėtų migrantų pareigūnai nefiksuoja nuo sausio 15-osios, kai vienintelę dieną šį mėnesį buvo apgręžti keturi atvykėliai.

Neteisėtų migrantų pirmadienį taip pat nenustatyta ir Latvijos pasienyje. Lenkija sekmadienį apgręžė penkis atvykėlius.

Šių metų pradžia nuo 2021 metų vasaros, kai prasidėjo neteisėtų migracijos banga, buvo ilgiausias sąlyginės ramybės laikotarpis, kai vos keli užsieniečiai bandė neteisėtai kirsti Lietuvos sieną.

Pernai VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti daugiau kaip pustrečio tūkstančio netesėtų migrantų.

Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.

Tuomet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Per šį laikotarpį Lietuvos pasieniečiai migrantus apgręžė beveik 22 tūkst. kartų. Kai kurie užsieniečiai ne po kartą bandė neteisėtai kirsti sieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių