Patiriantiems sunkumų – nemokamos teisinės konsultacijos: norinčių daug, vietos sparčiai pildosi

  • Teksto dydis:

Privati teisininko konsultacija – daliai gyventojų tampa neįkandama. Atsižvelgdami į tai „Caritas“ kartu su advokatūra pradeda akciją ir patiriantiems sunkumų dvi savaites teisines konsultacijas teiks nemokamai, praneša LNK.

Vilnietė Olga nešina maišais keliauja pas tuos, kurie verčiasi sunkiai ir neturi, iš ko nusipirkti naujų daiktų.

„Jau antrus metus padedu „Caritui“ surinkti rūbelius. Dažniausiai vežu vaikiškus rūbus“, – sakė Olga.

Vieni dovanoja daiktus, o kiti – savo laiką ir žinias, ši kartą – teisines. „Caritas“ kartu su advokatūra pradeda akciją ir patiriantiems sunkumų teisines konsultacijas teiks nemokamai. Norinčių daug, vietos sparčiai pildosi.

„Šiai dienai turime 150 užsiregistravusių žmonių iš visų Lietuvos miestų“, – teigė Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

„Žmonės turi labai daug problemų. Mūsų teisinė sistema sudėtinga, todėl nežinojimas nuvilia“, – kalbėjo Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Konsultacijos vyks ir gyvai, ir telefonu. Žmonės gali kreiptis iš visos Lietuvos.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Pirmiausiai siūlyčiau susirasti savo miesto arba miestelio „Carito“ atstovybę. Jie detaliau nukreips“, – sakė M. Kukaitis.

Advokato padėjėja Renata – viena iš beveik 200 savanorių advokatų bei jų padėjėjų. Teisininkai taip neatlygintai žmones konsultuos dvi savaites iki gruodžio 8 d.

„Dauguma klausimų yra dėl nekilnojamojo turto, alimentų, skyrybų, paskolų“, – teigė advokato padėjėja Renata Rynkevičiūtė-Jankčiauskienė.

„Mes suprantame, kad tiems žmonėms, kurie yra finansiškai jautrūs, labiausiai ir reikia teisinių žinių“, – sakė M. Kukaitis.

Paprastai privati advokato konsultacija kainuoja ir triženkles sumas, tad užgriuvus vienai bėdai užgriūna ir finansiniai sunkumai.

„Akivaizdu, kad žmonėms yra iššūkis įpirkti teisines paslaugas Lietuvoje. Jei žmogus kreipėsi į mūsų organizaciją, reiškia, jam tikrai reikia pagalbos. Mes tikrai netikriname žmogaus statuso, pajamų ar galimybių susimokėti“, – sakė D. Bukeikaitė.

Santuokos nutraukimas, tėvystės nustatymas ar pagalba patyrus smurtą yra tik vieni iš atvejų, kai žmonėms prireikia advokatų. Žmonės bus konsultuojami baudžiamosios, civilinės ir administracinės teisės klausimais.

„Carito“ vadovai išskiria, dėl ko dažniausiai kreipiasi sunkiai besiverčiantys žmonės.

„Antstolių bei skolų problematika. Kas dešimtas žmogus Lietuvoje turi įsiskolinimo klausimų. Tada žmonėms dar aktualu skyrybos, alimentai“, – sakė D. Bukeikaitė.

Tokia iniciatyva vyksta jau aštuntus metus. Anot iniciatorių, idėja pasiteisino. Kai kurie žmonės jau nuo rugsėjo skambino ir klausė, ar ir šiemet advokatai konsultuos. Pernai per dvi savaites pakonsultuoti 450 žmonių. Kai kurie atviravo, kad ilgai kaupėsi ir su teisininkais bendravo pirmą kartą.

„Žmonės nėra drąsūs. Bijo arba nepasitiki. Kiti atideda savo problemą kitam kartui“, – sakė advokato padėjėja.

Policijos departamento duomenimis, visoje Lietuvoje nuo smurto orderių atsiradimo liepos 1 d. jų jau skirta kiek daugiau nei 7 tūkst. Paskyrus tokį orderį, smurtautojas įpareigojamas laikinai išsikelti iš namų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių