Pavasaris ir toliau nešykštės ekstremalių staigmenų: žadami smarkūs lietūs, perkūnija ir kruša

  • Teksto dydis:

Pirmadienį daug kur numatomi trumpi lietūs, vietomis – smarkūs su perkūnija. Kai kur gali iškristi kruša.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vėjas nepastovios krypties – 5–10 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai sieks 15–18 m/s. Termometrų stulpeliai kils iki 22–27 laipsnių šilumos.

Gegužės 19 d., sekmadienį, Lietuvoje užfiksuoti žaibų išlydžiai. Iš viso – 2081 žaibų išlydis. Sekmadienis dalyje šalies buvo neramus: praslinko trumpos liūtys su perkūnija, vietomis palijo smarkiai, iškrito kruša (maždaug iki 1 cm).

Nepaisant to, buvo daug vietovių kuriose neiškrito nė lašas lietaus. Aukščiausia oro temperatūra siekė 23–28 laipsnius. Naktį vietomis palijo. Žemiausia oro temperatūra 7–12, pajūryje ir pamaryje 13–15 laipsnių.

Sekmadienio liūtys buvo labai lokalios. Daugiausia žaibų išlydžių užfiksuota pietinėje Vilniaus miesto dalyje. Taip pat liūčių lokalumą patvirtina ir kritulių kiekio duomenys.

Feisbuko grupės „Orų entuziastai" nuotr.

Vilniaus oro uoste iškrito net 32 mm, o tai yra 57 proc. gegužės mėnesio kritulių normos. Tai reiškia, kad per labai trumpą laiką iškrito daugiau nei dviejų savaičių kritulių kiekis. Todėl nenuostabu, jog dalis gatvių pavirto laikinais ežerėliais.

Tuo tarpu, Vilniaus centre ant Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos stogo, esantis kritulmatis surinko 17,2 mm t. y. beveik dvigubai mažiau lietaus. O pagrindinė Vilniaus meteorologijos stotis, esanti Trakų Vokėje, lietaus beveik nesulaukė – iškrito vos 0,3 mm.

Pasak sinoptikų, dienomis, kai vyrauja trumpi ir lokalūs (vidujiniai) lietūs, susidarę ne dėl ciklonų ir jų atmosferos frontų, prognozuoti orus tampa sudėtinga. Net viename mieste sąlygos gali būti labai skirtingos, todėl vieniems orų prognozė gali pasirodyti teisinga, kitiems – klaidinga.

Sekmadienį įvairiose Lietuvos vietovėse liūtis ir žaibus fiksavę gyventojai nufotografavo ir žaibo smūgį į Vilniaus televizijos bokštą.

Feisbuko grupės „Orų entuziastai" nuotr.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Senukas

Senukas portretas
Kazko neberašo apie ozono skyles, buvo manija spaudos kaip ir bombos jūroje
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių