Prezidento patarėjas: Lietuvos gynybos pramonė turi būti maksimaliai plėtojama

Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad Lietuvos gynybos pramonė turi būti pajėgi užtikrinti šaliai reikalingą ginkluotę, kiek tai įmanoma, ir tam reikia atlaisvinti šio sektoriaus reguliavimą.

„Ko siekiame ir tai vienas iš pasikeitimų pastarojo meto, gal net reikėtų užsifiksuoti ir nacionalinio saugumo strategijoje, kad Lietuva su savo gynybos pramone turi būti pajėgi maksimalia užsitikrinti sau būtinomis kariavimui priemonėmis, kiek tai yra įmanoma“, – Žinių radijui antradienį sakė K. Budrys.

„Maksimaliai gamybos turi būti Lietuvoje, maksimaliai mes turime visko būti pajėgūs ir technologiškai pasidaryti, kiek įmanoma. Tai reiškia, kad tai turi būti ir įsigijimų metu numatyta, kiek Lietuvos pramonė jau dabar gali ar ateityje galės dalyvauti viena ar kita forma“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento patarėjo, gynybos pramonė yra svarbus strateginis sektorius, kuriam būtina sudaryti sąlygas plėtrai.

Lietuva su savo gynybos pramone turi būti pajėgi maksimalia užsitikrinti sau būtinomis kariavimui priemonėmis, kiek tai yra įmanoma.

„Dabar apie tai daug šnekame, bet visai neseniai prieš keletą metų tas visas sektorius buvo laikomas kaip nelabai geras, gražus, ir santykyje su bankais, santykiais su valstybėm. Lietuvoje dar visiškai iki šviežių pataisų gynybos pramonės įmonės negalėjo steigtis, pavyzdžiui, laisvosiose ekonominėse zonose, nes buvo laikoma, kad tai nėra sritis, kuri norime plėtoti. Situacija pasikeitė, sureglamentuokime ir pasakykime, kad tai yra tai, ko mes siekiame, kad šitas sektorius būtų priešakyje“, – teigė K. Budrys.

Pasak jo, gynybos pramonės įmonėms nebūtinas tiesioginis valstybės prisidėjimas sudarant ilgalaikius kontraktus ar įsipareigojant pirkti jų produkciją, pirmiausia siekiama pagalbos išplėtojant tam tikrus produktus ir lankstesnio reguliavimo.

„Lietuva gali sudaryti sąlygas, mes galime išplėtoti, mes galime būti lankstūs, reikia suvaldyti tam tiras rizikas, bet tai yra tai, ko mes siekiame“, – sakė K. Budrys.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
I landsbergyno duda pucia visu pajegumu

n

n portretas
Tai aišku,jei dabar kitos šalys lobsta iš karo gamindamos karo priemones,tai Lietuva jau turėjo pradėti,Bet turint tokią ekonomikos ministrę kuri nieko nedirba tik mažumomis rūpinasi niekas nejuda,Kaip ir žemės ūkis,kai per visur rėkia ,kad Afrika badauja,tšksta grūdų,tai kodėl čia nėra Lietuvos,o atvirkščiai žlugdoma su pasakomis apie retus gyvūnus,drugelius.

Romas

Romas portretas
Gal kas galėtų liaudiškai pasakyti ką tas patarėjas pasakė ? Aš matau tik pilstymą iš tuščio į kiaurą ir jokios konkretikos.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių